Noctua NH-D12L – Svěží vítr na poli nízkých dvouvěžových chladičů

Výsledky – maximální otáčky

Společnost Noctua nedávno uvedla na trh vcelku kompaktní chladič Noctua NH-D12L s výškou pouhých 145 milimetrů. To jej předurčuje jako ideální chladicí řešení do menších skříní, ale také i pro servery s výškou 4U. Díky své zajímavé konstrukci a špičkovému ventilátoru by měl tento chladič nabízet velmi solidní účinnost chlazení. Tento předpoklad je ale pochopitelně třeba důkladně prověřit, což je i cílem dnešního článku.

Výsledky – maximální otáčky

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Deepcool (AK500) ide na kilový pasív s jedným ventilátorom

Nový procesorový chladič Deepcool predstavuje jednu z najväčších možností, ktorá sa nedostáva do kolízie s pamäťovými slotmi. V porovnaní s väčšinou jednovežových chladičov je AK500 výrazne širší, ale zároveň nepresahuje pasívy s dvoma vežami s často porovnateľnou plochou rebrovania. Je pravda, že oproti nim má o ventilátor menej, ale zase taký, čo sľubuje vysoký statický tlak. Celý článok „Deepcool (AK500) ide na kilový pasív s jedným ventilátorom“ »

 •  
 •  
 •  

MSI MEG CoreLiquid S360 – Neslyšíte jej přicházet

MEG CoreLiquid S360 představuje v současnosti špičku nabídky kapalinových AIO chladičů od MSI. Od většiny chladičů v této kategorii se odlišuje velkým LCD displejem nad blokem pumpy a dodávané ventilátory MEG Silent Gale P12 patří k těm nejlepším na trhu. Máme tu tedy příslib atraktivního designu i solidní účinnosti chlazení. Zásadní otázkou tak zůstává, zda si tento chladič dovede obhájit svoji velmi vysokou cenovku. Celý článok „MSI MEG CoreLiquid S360 – Neslyšíte jej přicházet“ »

 •  
 •  
 •  

Od vzniku BeQuiet! ubehli už dve dekády. A dosť plodné…

Viete, čo prvé nieslo logo BeQuiet!? Nebol to ani chladič, ani ventilátor, ani napájací zdroj a ani skrinka. Tieto komponenty sa zaradili do portfólia až neskôr. BeQuiet! začínal na niečom úplne inom, relatívne jednoduchšom. V priebehu času sa však ponuka komponentov výrazne rozrástla. Koľko rôznych produktov od začiatku do dnes BeQuiet! vydal sa nám počítať naozaj nechcelo, ale radi sme si prešli tým, ako sa k čomu firma postupne dostávala. Celý článok „Od vzniku BeQuiet! ubehli už dve dekády. A dosť plodné…“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (4) Pridať komentár

 1. Vďaka za recenziu, toto vždy poteší. 🙂
  Len jednu poznámku mám. Keď som si prečítal nadpis, bol som zvedavý aký nový kompaktný chladič bol uvedený. Viem, že časy sa menia, a že už aj 150Watt grafiky sa dnes považujú za úsporné, ale takéto hebiedko chladič by som osobne nenazval kompaktným. 😀

  1. Tiež som sa nad tým na chvíľu pozastavil. Ale hovorím si, že to bude možno tým, že testujem tie super-kompaktné chladiče ako je napríklad NH-L9i a podobne. Pavel to zrejme bral z pohľadu veľkých chladičov, ktorým sa venuje. Možno by ale i tak bolo presnejšie posledné slovo v nadpise (chladičů) nahradiť twin-towermi, teda „kompaktních twin-towerů“. Medzi nimi je NH-D12L v tejto výškovej kategórii fakt raritka. Ak nepočítame NH-D9L s výrazne nižším TDP, tak pod 150 mm je ešte Scythe Fuma, ale aj to len prvá revízia, ktorá sa už nepredáva. 🙂

 2. Vďaka za dobrý test.
  Ste prví, od ktorých čítam recenziu 🙂
  Klasická Noctua, vo vlastnostiach špička, cena prémiová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *