Pravá čierna na rýchlom kinoformáte – MSI MEG 342C QD-OLED

Možnosti nastavení

Monitory s panelmi OLED sa pomaly dostávajú na trh v rôznych formátoch a rozmeroch. Po masívnom 42-palcovom modeli ROG sa nám do rúk dostal aj širokáč od MSI. Ten ponúka ešte rýchlejší panel so 175 Hz, ale čo je ešte zaujímavejšie, je použitie QD-OLED, ktoré bude mať u nás premiéru. A ako sa na prémiový monitor patrí, nechýba ani rozbočovač s USB-C či osvetlenie RGB LED.

Možnosti nastavení

Na ovládanie menu OSD slúži jednak 5-smerový joystick na zadnej strane monitora. Tiež je tu napájacie tlačidlo..

G.I. alebo Gaming Intelligence ponúka niekoľko vychytávok vrátane inteligentného zameriavača a možnosti jeho priblíženia či už spomínaný automatický jas a rušenie okolitého ruchu pri hovoroch.

V Gaming sekcii nájdete ďalšie pomôcky ako rôzne herné režimy, nočné videnie, zobrazenie FPS a časovača alebo ovládanie Adaptive-Sync.

Monitor tiež ponúka aj profesionálne režimy na prácu či filter modrého svetla.

Nastavenie obrazu ponúkajú zmenu jasu, kontrastu, ostrosti, teplory farieb, pomeru strán a režimu HDR.

Samozrejme si viete vybrať z dostupných vstupov, zapnúť režimy PBP a PIP, ktoré si ukážeme o chvíľu, a taktiež prispôsobiť rýchle joysticku podľa vašich potrieb.

Menu ponúka dokonca aj slovenčinu a češtinu.

V nastaveniach vás potom čakajú možnosti prispôsobenia priehľadnosti a času zobrazenia samotného menu, výber audio vstupu, ovládanie RGB podsvietenia či nastavenia HDMI.

Ponuku uzatvárajú ochranné funkcie panelu OLED, ktoré si viete tiež prispôsobiť.

Samostatnou kapitolou sú režimy Picture by Picture a Picture in Picture, ktoré pri širokouhlej obrazovke dávajú zmysel.

Režim PiP tradične zobrazuje miniatúru jedného zdroja, a to v troch veľkostiach. Aj najväčší rozmer je však pomerne malý a privítal by som možnosť individuálnej veľkosti.

Okno tiež môžete umiestniť do hociktorého zo štyroch rohov a taktiež ľubovoľne umiestniť hocikde na obrazovke. A samozrejme prepnúť medzi hlavným a sekundárnym oknom.

Dostupný režim PbP pre na zobrazuje zase dva obrazy vedľa seba s možnosťou ich výmeny.

Vzhľadom na to, že nepoužívané pixely sú vypnuté a úplne čierne dáva takéto použitie zmysel napríklad pri kompetitívnom hraní pri ktorom by veľká obrazovka bola nevýhodou. Navyše na rozdiel od displejov LCD nebudete rušený sivým pozadím či bloomingom okolo hrán zobrazovanej plochy.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný

Ultraširoké monitory boli dlhé roky dostupné predovšetkým v 34-palcovom vyhotovení. Či už išlo o modely s rovnými alebo zahnutými panelmi, na prácu alebo na hranie. Philips však po novom expanduje a prechádza na 40-palcovú uhlopriečku. Jedným z prvých takýcho zväčšenych prírastkov je WQHD monitor s označením 40B1U5601, sprituálny nástupca Philips 34B1U5600. Ten už z testov poznáte. Celý článok „Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný“ »

  •  
  •  
  •  

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *