Report: Ekologické HP predstavuje nové tlačiarne a notebooky

Pracovné notebooky

Firma HP nám ukázala nové ľahké a tenučké pracovné notebooky, ale aj herné stroje s výkonnými grafickými kartami. Okrem toho viacero inovatívnych tlačiarní, vrátane vreckovej a na v neformálnej atmosfére „na raňajkách“ sme sa bavili aj o témach ekológie a o hrozbách, ktoré predstavujú neoriginálne náplne do tonerov. S lacnejším síce ušetríte, ale pri podstatne nižšej kvalite tlače.

Spectre, Elite a Pavilion Gaming

Trojica noviniek v oblasti notebookov prináša nový dizajn, lepšie chladenie, ekologické materiály či po dlhej dobe procesory AMD.

HP Spectre x360 13

Prvým predstaveným notebookom je Spectre x360 13, ktorý patrí do prémiovej rodiny produktov. Ako už názov napovedá, ide o konvertibilné zariadenie s otočným displejom. Zaujme veľmi tenkými rámčekmi okolo displeja, vďaka čomu až 90 % tela tvorí displej. Rovnako aj hmotnosť je veľmi nízka, a to na úrovni 1,27 kg, teda o 13 % menej oproti predchodcovi. Ide teda o najmenší konvertibilný počítač na trhu. O 30 % bolo vylepšené chladenie, najmä väčšími otvormi, no ventilácia prebieha aj cez otvory v klávesnici. Novinka zaujme aj použitím 10. generácie procesorov Intel Comet Lake či displejom OLED, ktorý bude dostupný pred Vianocami. Vďaka službe „Prémiový Servis“ máte k dispozícií možnosť nechať si opraviť vaše zariadenie u vás doma či v práci, a to v krátkom čase, vrátane možnosti zapožičania zariadenia, ak nie je možná oprava na mieste. Túto službu HP ponúka v spolupráci so Swiss service.

   

HP Spectre x360 13 je na Slovensku dostupný od 1279 eur. OLED verzia s i7, 16 GB RAM, 1 TB SSD má stáť okolo 1820 eur a i7, 16 GB RAM, 2 TB SSD 1980 eur.

HP Elite Dragonfly

Druhou novinkou je štýlový Elite Dragonfly v modrej farbe. Je vyrobený z recyklovaného magnézia a váži menej ako 1 kg. Pri jeho výrobe sa použili plasty, ktoré mohli skončiť v oceánoch, dá sa teda povedať, že ide o ekologický notebook. Ponúka tiež tenké rámčeky a 85 % STB. Výrobca hovorí o výdrž batérie až 24,5 hod, reálne však odhadujeme okolo 14 hod, čo je stále skvelá hodnota. Pre manažérov na cestách je určená funkcia Sure View 3, ktorá redukuje pozorovacie uhly na 60 stupňov, vďaka čomu vám nikto nebude čítať obsah obrazovky poza váš chrbát v lietadle či autobuse. Na videohovory využijete trojicu mikrofónov, ktoré majú viacero funkčných režimov. Na ochranu notebooku využijete Sure Sense AI Antivírus.

HP Elite Dragonfly je na Slovensku dostupný za cenu začínajúcu na 1790 eur.

HP Pavilion Gaming 15 s procesorom AMD

Pavilion Gaming 15 sme už videli na predchádzajúcej prezentácii. Tenotkrát je notebook vylepšení v oblasti HW, konkrétne novými AMD procesormi Ryzen a grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1660Ti s technológiou Max-Q. Veľkou výhodou je 144Hz 1080p displej, ktorý je v tejto cenovej kategórii nevýdaný. Poteší tiež podpora WiFi 6 a o 40 % väčšie vetracie otvory.

HP Pavilion Gaming 15 a AMD procesormi bude dostupný od 739 eur.

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Inštalujeme službu Instant Ink: HP Smart na OfficeJet 8012e

Zhruba pred pol rokom sme písali článok o službe „prenajímajúcej“ tlač (Instant Ink), s ktorou firma Hewlett-Packard mieri najnovšie aj na domácich používateľov či živnostníkov. Sami sme si to trochu vyskúšali a ako to celé funguje, si ukážeme v rámci tohto krátkeho článku. Jeho súčasťou bude aj letmý pohľad na lacné multifunkčné zariadenie OfficeJet 8012e s atramentovými kazetami. Celý článok „Inštalujeme službu Instant Ink: HP Smart na OfficeJet 8012e“ »

 •  
 •  
 •  

HP: Prenajatá tlač Instant Ink je výhodnejšia než „vlastná“

Prenájom atramentu alebo toneru znie už fakt trochu bizarne, HP ale v tomto systéme vidí priestor na zlepšenie plošnej tlače ako takej. Tá by mala byť so službou Instant Ink používateľsky prívetivejšia, lacnejšia i ekologickejšia. Ako to celé funguje a prečo by ste sa mali vzdať doterajších nákupov spotrebného materiálu, nám zástupca firmy odprezentoval na tematickej konferencii. Celý článok „HP: Prenajatá tlač Instant Ink je výhodnejšia než „vlastná““ »

 •  
 •  
 •  

OMEN 15: herný notebook s vynikajúcou konektivitou

Herný rad OMEN od HP sa každým rokom zlepšuje a pomaly ale iste si vybojoval miesto medzi značkami ako Asus, MSI či Gigabyte. Najnovšia iterácia OMEN 15 prináša výrazný redizajn na vonok ale aj vo vnútri. Takisto ide o jeden z mála notebookov, ktorý ponúka procesory AMD Ryzen 4000 (Renoir), hoci testovanú konfiguráciu máme s 10. generáciou Intel, ale na rozdiel od AMD (so slabšími GPU) až s GeForce RTX 2070. Celý článok „OMEN 15: herný notebook s vynikajúcou konektivitou“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *