Report: Ekologické HP predstavuje nové tlačiarne a notebooky

Tlačiarne

Firma HP nám ukázala nové ľahké a tenučké pracovné notebooky, ale aj herné stroje s výkonnými grafickými kartami. Okrem toho viacero inovatívnych tlačiarní, vrátane vreckovej a na v neformálnej atmosfére „na raňajkách“ sme sa bavili aj o témach ekológie a o hrozbách, ktoré predstavujú neoriginálne náplne do tonerov. S lacnejším síce ušetríte, ale pri podstatne nižšej kvalite tlače.

Tlačiarne

Veľkú časť portfólia HP tvoria tlačiarne, na poli ktorých patrí medzi lídrov. V tejto oblasti sme videli päť zaujímavých produktov.

HP Neverstop 1200W

Ide o revolučný koncept laserovej tlačiarne, ktorá ponúka možnosť dopĺňania farby pomocou náplní a nie kaziet. Jedna náplň umožní vytlačiť až 2500 strán a stojí cca 15 €. Oproti klasickým laserovým tlačiarniam, ktorých cartridge stoja cca 120 €, tak ide o výrazné šetrenie. Výrobca hovorí o úspore nákladov 60 – 80 % a teda jedna strana stojí polovicu až tretinu. Lacná tlač však prichádza s vyššou nákupnou cenou. Ak však tlačíte veľa čiernobielych strán, investícia sa vám môže vrátiť už v prvom roku. Takisto prospejete životnému prostrediu, kedže náplne sa dajú jednoducho recyklovať na rozdiel od klasických kartridžov.

Cena HP Neverstop 120w je 275 eur.

HP OfficeJet Pro 9013
OfficeJet Pro je biznisová tlačiareň určená do malých firiem. Ponúka viacero funkcií, ako automatickú obojstrannú tlač aj skenovanie, široké možnosti pripojenia a najlepšie zabezpečenie vo svojej triede.

HP OfficeJet Pro 9013 je dostupná za 173 eur.

HP Sprocket 200
HP Sprocket 200 je už druhou generáciou štýlovej minitlačiarne od HP, ktorá sa zmestí aj do vrecka. Fototlačiareň váži iba 172 gramov a rozmerovo ju možno prirovnať k mobilnému telefónu. Tlač fotografií je založená na technológii Zink, ktorá k zafarbeniu využíva špeciálny termo papier s tromi vrstvami. Oproti prvej verzii ponúka HP Sprocket 200 funkciu „párty mód“,  ktorá umožňuje,  aby sa mohli k zariadeniu naraz pripojiť až traja používatelia. Okrem toho HP Sprocket 200 zaručuje aj kvalitnejšiu a ostrejšiu tlač. Pri tejto tlačiarni si treba dať pozor na to, v akých podmienkach ju chcete používať. Pri tlači v chlade, napríklad na lyžovačke musíte počítať s dlhšou dobou tlače, teda zo 40 s aj na 5 min. Vzhľadom na široké využitie a kompaktné rozmery ide o vhodný darček na Vianoce. Minulý rok sa predalo 5600 ks predchodcu, čo prekonalo všetky očakávania.

HP Sprocket je dostupná za 126 eur, dočasne je však v zvýhodnenej cene 98 eur.

HP DeskJet Ink Advantage 3700
HP DeskJet Ink Advantage 3700 patrí medzi najmenšie multifunkčné zariadenia na svete. Na rozdiel od bežných zariadení, ktoré vedia tlačiť, kopírovať a skenovať, má približne polovičné rozmery. DeskJet Ink Advantage 3700 nemá typickú plochu pre skenovanie, vďaka tomu sú jej rozmery kompaktné a dizajn veľmi štýlový. Každopádne si so skenovaním a kopírovaním veľmi ľahko poradí.

HP DeskJet Ink Advantage 3700 je na Slovensku dostupná v 4 farebných vyhotoveniach za odporúčanú cenu 58,99 eur.

HP DeskJet 5075
Cenovo dostupná tlač a veľká všestrannosť. To sú hlavné výhody tlačiarne HP Deskjet Ink Advantage 5075, ktorá ponúka skvelé prepojenie s mobilným telefónom, dynamické zabezpečenie a výbornú rýchlosť tlače. Za jednu minútu dokáže táto multifunkcia vytlačiť 7 farebných alebo 10 čiernobielych stránok.

HP DeskJet 5075 je na Slovensku v predaji za cenu 72,91 eur.

Ekológia

HP nám tiež povedalo tiež niečo viac o tom, ako ekologicky spracovávajú použité náplne či využívajú plasty z oceánov, napríklad na výrobu tašiek na notebooky.

Výrobca ponúka uzavretý kruh recyklácie, v ktorom zákazník kúpi produkt, ktorý po jeho použití HP od neho zoberie, zrecykluje a znovu použije na nový produkt.

Na vlastné oči sme videli, ako vyzerajú takto spracované náplne do tlačiarne a aké medziprodukty z nich vznikajú. Je to v skutku zaujímavé.

Prezentácia sa tiež venovala problematike neoriginálných napodobenín náplní do tlačiarní, ktoré majú viacero chýb. Napríklad 1/4 kaziet je DOA, teda vadná pri dodaní, majú horšiu kvalitu tlače, vytlačia menej strán než originál a to v priemer až o 40 %.

Ešte závažnejšia je informácia, že neoriginálne kazety môžu mať aj zdravotné následky, kedže pri ich použití sa vylučujú oveľa vyššie hodnoty Styrénu, pevných častíc a iných škodlivých prvkov do vzduchu než je povolené a než majú originálne kazety. Kvalita ovzdušia v kancelárii tak môže byť výrazne zhoršená až zdravotne závadná.

Rozdiel medzi originálom a napodobeninou sme videli na vlastné oči. Napodobenina mala vyššiu hustotu a pri zatrepaní vo flaštičke sa na jej stenách ukladali sedimenty. Toto sa pri originály vôbec nedialo. Názornú ukážku vtipne ilustruje fotografia s panvicou, kde vľavo je náhradná neoriginálna farba a vpravo originálna.

Dobre preto zvážte, aké náplne používate a či vám stojí úspora peňazí za riziko ohrozenia zdravia a potencionálneho poškodenia samotnej tlačiarne.

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Inštalujeme službu Instant Ink: HP Smart na OfficeJet 8012e

Zhruba pred pol rokom sme písali článok o službe „prenajímajúcej“ tlač (Instant Ink), s ktorou firma Hewlett-Packard mieri najnovšie aj na domácich používateľov či živnostníkov. Sami sme si to trochu vyskúšali a ako to celé funguje, si ukážeme v rámci tohto krátkeho článku. Jeho súčasťou bude aj letmý pohľad na lacné multifunkčné zariadenie OfficeJet 8012e s atramentovými kazetami. Celý článok „Inštalujeme službu Instant Ink: HP Smart na OfficeJet 8012e“ »

 •  
 •  
 •  

HP: Prenajatá tlač Instant Ink je výhodnejšia než „vlastná“

Prenájom atramentu alebo toneru znie už fakt trochu bizarne, HP ale v tomto systéme vidí priestor na zlepšenie plošnej tlače ako takej. Tá by mala byť so službou Instant Ink používateľsky prívetivejšia, lacnejšia i ekologickejšia. Ako to celé funguje a prečo by ste sa mali vzdať doterajších nákupov spotrebného materiálu, nám zástupca firmy odprezentoval na tematickej konferencii. Celý článok „HP: Prenajatá tlač Instant Ink je výhodnejšia než „vlastná““ »

 •  
 •  
 •  

OMEN 15: herný notebook s vynikajúcou konektivitou

Herný rad OMEN od HP sa každým rokom zlepšuje a pomaly ale iste si vybojoval miesto medzi značkami ako Asus, MSI či Gigabyte. Najnovšia iterácia OMEN 15 prináša výrazný redizajn na vonok ale aj vo vnútri. Takisto ide o jeden z mála notebookov, ktorý ponúka procesory AMD Ryzen 4000 (Renoir), hoci testovanú konfiguráciu máme s 10. generáciou Intel, ale na rozdiel od AMD (so slabšími GPU) až s GeForce RTX 2070. Celý článok „OMEN 15: herný notebook s vynikajúcou konektivitou“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *