ROG Swift OLED PG42UQ: Monitor „nabitý“ od A po Z

Prevádzková spotreba

Výhody OLED technológie oproti bežnému LCD sú známe už nejaký ten rôčik a na smartfónoch, ba dokonca aj notebookoch, dokazujú svoje kvality v špičkových, ale už aj mainstreamových modeloch. Čo však desktopové monitory? Tejto kategórie OLEDov sme sa nevedeli dočkať, no čakanie je na konci. Na trh sa dostalo niekoľko rôznych kúskov a jedným z nich je aj ROG Swift PG42UQ s masívnou 42-palcovou uhlopriečkou.

Prevádzková spotreba

Spotrebu meriame za pomoci multimetra UNI-T UT71E, podobne ako pri metodike na monitory. Pri televízoroch sa zameriame predovšetkým na spotrebu pri HDR obsahu, na čo sme vybrali dvojicu videí: Costa Rica a 2020 LG OLED. Videá ponúkajú rozmanitý obsah, ktorý preverí energetickú náročnosť pri sýtych farbách, ale aj zobrazení čiernej.

Vďaka meraniam televízorovou touto metodikou si môžeme porovnať spotrebu s testovaným monitorom, ktorý vo bšetkých ohľadoch ponúka nižšiu hodnoty ako väčšie 65″ televízory, čo je tak trochu aj očakávané. Výrobca udáva že by monitor mal mať spotrebu do 300 W a to pri 200 nitoch a žiadnom pripojenom príslušenstve. Na stránke je uvedená ešte nižšia hodnota a to do 220 W. V praxi sme ledva atakovali 100 W a to tiež len pri HDR obsahu alebo zobrazení bielej farby a v šachovnicov teste kolorimetrickej sondy. Ďalšie testy monitorov nám umožnia sa pozrieť na spotrebu v trochu podrobnejšom svetle, nakoľko takéto porovnanie s televízormi nie je úplne presné a spravodlivé.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *