Shuttle NC03U5: Core i5 v šasi menšom než liter

Vysoká záťaž (+ termovízne fotky)

Výkonný úsporný procesor predurčuje tento barebone do náročnejších kancelárií alebo na multimediálne použitie. Zvolený formát je minimalistický, čo inými slovami vždy znamená výzvu často sprevádzanú rôznymi kompromismi. Ako sa taiwanský výrobca popasoval s dizajnom v tomto konkrétnom prípade, sa dozviete z takmer stovky meraní. Na záver sa dostalo aj na pokusy chladenia bez ventilátora.

Vysoká záťaž



Termovízne fotky

   

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Oficiálne: Shuttle predstavil maličké barebony s Jasper Lake

Už v septembri sa v katalógu na tento Shuttle objavili modernizované zostavy z radu XPC slim. Vydanie prebehlo ale až teraz. Low-endový barebone DL10J (s Celeron J4005 Gemini Lake) nahrádza DL20N (s Celeron N4505) a komu by bol Celeron málo, je k dispozícii aj výkonnejšia konfigurácia s DL20N6 s Pentiom. Chladenie obidvoch je pasívne a medzigeneračne sa okrem procesorov zrýchľovali aj porty USB. Celý článok „Oficiálne: Shuttle predstavil maličké barebony s Jasper Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Barebone Shuttle DS20U bude exkluzívne pre ázijský trh

Shuttle už má naśtupcu pre barebony DS10U. Namiesto Whiskey Lake-U modernizovaná séria DS20U stavia na procesoroch Comet Lake-U. Koncepcia sa inak drží v zabehnutých koľajach, teda v minimalistickom tele prepchatom portami všetkého druhu a chladenie zostáva taksito pasívne. Tentokrát si však barebone Shuttle v našich e-shopoch a ani v e-shopoch okolitých krajín najskôr nekúpite. Celý článok „Barebone Shuttle DS20U bude exkluzívne pre ázijský trh“ »

  •  
  •  
  •  

Nové profesionální pracovní řešení s MSI all-in-one

Společnost MSI představuje zcela nové 23,8″ a menší 15,6″ počítače typu All-in-One, Je nezbytné mít stabilní datovou a informační platformu pro vaše rostoucí E-komerce/M-komerce. Novinkou je také první efektivní mini-PC na světě vybavené procesorem 10. generace Intel Comet Lake: Cubi 5. Tento PC lze namontovat na zadní stranu nového monitoru Pro MP221 a vytvořit tak dobře organizované pracovní prostředí. Celý článok „Nové profesionální pracovní řešení s MSI all-in-one“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (2) Pridať komentár

  1. Zaujímavý test len mi nie je jasné prečo sa ochudobňujete o výsledok samotného testu Prevod fotiek z RAW do JPEG – výkon [s] – lower is better tak v defaultnom prevedení ako aj v pasívne chladnom prevedení keď to máte ako jednotnú metodiku zrejme aj do budúcnosti v rámci komparatistiky s inými produktami tj, chýba prepojenie nameraného s výrokom „+ efektivita, respektíve pomer výkon/watt“ v kapitole 8. Hodnotenie.

  2. Vysvetlím, resp. vyberiem tie dôležité pasáže z About us a z otváracieho editoriálu HWC.

    Zameriavame sa na produktové a tematické testy týkajúce sa prevádzkových vlastností grafických kariet, procesorových chladičov, základných dosiek, PC skriniek, ventilátorov, termopást a všetkých ostatných komponentov (a tém), ktoré sa nejakým spôsobom dotýkajú funkčného ladenia počítačov. Výkon v hrách a v aplikáciách necháme však už zabehnutým magazínom, ktorých je viac než dosť. Typický návštevník HWCoolingu by tak už mal mať rámcovú predstavu o tom, čo chce, len si nevie z tej záplavy rôznych vyhotovení vybrať to konkrétne, preňho najlepšie.

    Iste, niekomu budú výkonnostné testy chýbať, avšak ide o pomerne ľahko dostupné (a dohľadateľné) veci. Ani pri grafikách nebudú grom (tak, ako to obvykle býva) desiatky výkonnostných benchmarkov, ale podrobný rozbor prevádzkových vlastností. Toto sú veci, ktoré na webe reálne chýbajú… viem, že chcem napr. GTX 1060, ale v akom vyhotovení? Ktoré je v porovnaní s ostatnými tichšie, dáva vyššie frekvencie, menej sa zahrieva, má nižšiu spotrebu a pod. Skrátka, cieľom HWC je zodpovedať na zatiaľ exaktne nezodpovedané otázky a ponúknuť čitateľovi nedostatkový obsah. Výkonnostné testy robí každý, my chceme robiť porovnávacie testy vyhotovenia a prevádzkových vlastností konkrétneho dizajnu. To pre zmenu nerobí poriadne nikto. Možno by bolo pekné to mať v kombinácii, ale na to žiaľ v prvom rade nemáme kapacity. Samozrejme, ak by mal niekto záujem o test (príp. dotest) niečoho konkrétneho, ten radi spravíme, systematicky ale merať xy vecí hovoriacich o výkone neplánujeme. V adekvátnej kvalite, s akou by sme boli spokojní, to holt časovo nevychádza ani náhodou a mňa tieto veci pravdupovediac ani veľmi nelákajú. A hlavne, keď napr. pri grafikách celé snaženie vždy rozbijú nové ovládače 🙂

    Ten test prevodu fotiek viac-menej iba stvárňuje simuláciu stupňa záťaže a čas jeho trvania je pevne stanovený. Za tých 15 minút tuším prelúskal niečo málo cez tristo 12Mpx (~ 9 MB/ks) RAWov (.NEF) s nastavením čo najnižšej komprimácie (to najkvalitnejšie, v čom Zoner Photo Studio JPEGy konvertuje).

    Verím, že som to aspoň trochu objasnil 🙂

    PS: testy barebonov (a hotových počítačov) nejako hrotiť neplánujeme, toto je skôr výnimka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *