Test EVGA RTX 2080 Ti XC Ultra Gaming: poriadny mastodont!

Rozbor obslužného softvéru

Nová generácia grafických kariet Nvidie (Turing) znamená okrem nepreberného množstva nových modelov častokrát aj zmenu dizajnu. V EVGA to zobrali obzvlášť vážne a nové grafické karty tohto výrobcu sa výrazne líšia od predchádzajúcich na architektúre Pascal. Na exkluzívny test nám prišla RTX 2080 Ti XC Ultra s mimoriadne hrubým trojslotovým vyhotovením a dvojicou veľkých ventilátorov.

Rozbor obslužného softvéru

EVGA k svojim grafikám ponúka aj aplikáciu s názvom Precision X1. Ide o priamu konkurenciu pre MSI Afterburner alebo Aorus Engine. Na rozdiel od Afterburner však ponúka viac funkcií a aj ovládanie podsvietenia.

Na hlavnej obrazovke vidíte nastavenie jadra, pamätí, limitov aj ventilátorov podobne ako v Afterburner. Po kliknutí na jednotlivé sekcie sa zvýrazní daná časť. XC Ultra umožňuje zvýšiť power limit až na 130 %, Windforce OC len na 112 %.

   

   

Nastavenie ventilátorov je bohaté. Okrem základného nastavenia otáčok je možné každý ventilátor ovládať zvlášť či zobraziť ďalšie hodnoty a krivky. Vidieť tu môžete tiež spomínané iCX meranie, ktoré je dostupné len na jadre. XC2 Ultra a FTW3 majú týchto senzorov viac.

   

   

   

Ďalšou veľkou kapitolou je RGB podsvietenie:

To si môžete nastaviť už na základnej obrazovke alebo sa prepnúť na samostatné zobraznie pomocou nápisu LED v hornej lište. Na výber máte zo základných farieb a niekoľkých efektov. Vybrať si môžete napríklad dýchanie alebo dúhu či zmenu farby podľa teploty. V pokročilom režime máte na výber z väčšieho množstva farieb, no nerozumiem, prečo ten výber vyzerá ako vystrihnutý zo Skicáru (Paintu). To už dizajnéri v EVGA nestihli navrhnúť krajšie prostredie? Aplikácia ponúka synchronizáciu s ďalšími výrobkami EVGA vrátane NVLink mostíka druhej karty. To sme žiaľ nemali možnosť vyskúšať.

   

   

   

   

Ďalšiou podstatnou sekciou je montioring. Tu máte na výber z množstva parametrov, ktoré môžete priradiť jednému z ôsmich profilov.

   

A poslednou stránkou aplikácie sú nastavenia:

 

  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *