ViewSonic VP2785-2K: Monitor s „profesionálnymi“ vlastnosťami

Možnosti nastavení

ViewSonic v testoch HWC debutuje 27-palcovým monitorom určeným pre grafickú prácu. S 2K rozlíšením a 60 Hz frekvenciou navonok neohúri, no opak je pravda. Monitor ponúka množstvo unikátnych hardvérových aj softvérových funkcií, aké sme doposiaľ ešte nevideli. S vyššou cenou sú ale vyššie aj očakávania. A prémiovú výbavu bude musieť doplniť aj prémiový obraz.

Možnosti nastavení

Na ovládanie menu OSD slúži 5 kapacitných tlačidiel, ktoré sú umiestnené na spodnej brade displeja. Okrem nich je tu aj tlačidlo napájania. Hoci komfort používania nie je taký dobrý ako pri joysticku, rozhodne ide o dobré riešenie, na ktoré som si rýchlo zvykol a nemal som ani problém s nechcenými akciami či klikmi, ako sa to stáva pri umiestnení tlačidiel odspodu displeja.

Rýchle akcie umožňujú prepnúť vstup alebo upraviť jas či kontrast.

Prvé položky v menu slúžia opäť na zmenu vstupu a upravenie hlasitosti. Následne vo ViewMode si môžete vybrať z viacerých režimov zobrazenia a prispôsobiť si ich špecifické nastavenia.

Úprava farieb ponúka opäť zmenu jasu a kontrasu, nechýbajú ani farebné režimy.

Okrem tých si viete množstvo nastavení prispôsobiť sami v režime custom, a ak by ani to nestačilo, k dispozícii sú režimy pre kalibráciu.

V manuálnom nastavení obrazu nájdete nastavenia ostrosti, pomeru strán ale aj ovládanie Response Time a Low input lag režimov. Rovnako tu nájdete aj filter modrého svetla.

V nastaveniach si viete zvoliť jazyk, zobraziť informácie o aktuálnom pripojení či upraviť zobrazenie samotného menu.

Takisto si viete aktivovať automatické vypnutie či upraviť dobu spánku, vypnúť LED indikátor zapnutia alebo ovládať už spomínaný senzor okolitého svetla a prítomnosti.

V poslednej sekcii sa nachádzajú režimy PiP a PbP, ovládanie režimu Eco a zopár ďalších nastavení vrátane ukladania profilo a zmazania volieb.

Než prejdeme k režimom PiP a PbP pozrime sa ešte na možnosť Daisy chain, ktorú monitor ponúka. Jedným káblom z počítača tak viete napájať dva monitory súčasne.

A teraz k tým režimom PiP a PbP, ktorých monitor ponúka viacero.

Prvým je režim PbP, pri ktorom viete zobraziť dva zdoje naraz vedľa seba pri zachovaní pomeru strán, teda s veľkými okrajmi hore a dole.

Režim PiP zobrazuje neden obraz nad druhom, pričom druhý je menší. Na rozdiel od tradičného umiestenia v jednom zo štyroch rohov, ViewSonic vám dáva úplnu kontrolu nad tým, kde chcete aby sa druhý obraz nachádzal. Slúži na to ovládanie vertikálnej a horizontálnej pozície.

Takisto je možné meniť veľkosť okna, opäť ale vo výrazne väčšom rozsahu, než sú zvyčajné tri veľkosti. Čo pokladám za unikát je možnosť zobraziť v režime PiP ten istý vstup, ale použiť iný režim zobrazenia, ako môžete vidieť na obrázku vyššie. Reálne tak viete pracovať v dvoch rôznych farebných režimoch naraz.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný

Ultraširoké monitory boli dlhé roky dostupné predovšetkým v 34-palcovom vyhotovení. Či už išlo o modely s rovnými alebo zahnutými panelmi, na prácu alebo na hranie. Philips však po novom expanduje a prechádza na 40-palcovú uhlopriečku. Jedným z prvých takýcho zväčšenych prírastkov je WQHD monitor s označením 40B1U5601, sprituálny nástupca Philips 34B1U5600. Ten už z testov poznáte. Celý článok „Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný“ »

  •  
  •  
  •  

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *