ViewSonic VP2785-2K: Monitor s „profesionálnymi“ vlastnosťami

Detaily

ViewSonic v testoch HWC debutuje 27-palcovým monitorom určeným pre grafickú prácu. S 2K rozlíšením a 60 Hz frekvenciou navonok neohúri, no opak je pravda. Monitor ponúka množstvo unikátnych hardvérových aj softvérových funkcií, aké sme doposiaľ ešte nevideli. S vyššou cenou sú ale vyššie aj očakávania. A prémiovú výbavu bude musieť doplniť aj prémiový obraz.

Základné parametre


Balenie a výbava

Kartónová škatuľa nesie veľmi jednoduchú grafiku pozostávajúcu len zo zopár označení a údajov. Potlač bez zobrazania samotného monitora, ako sme zvyknutí pri iných modeloch.

Hoci obal môže pôsobiť stroho, jeho obsah naopak prekvapí viacerými káblami a nadštandardnou dokumentáciou. K monitoru dostanete kábel DisplayPort, USB-C, USB-B na A a napájací adaptér. Nechýba ani výsledok kalibrácie a krátky návod.

Poteší aj fakt, že stojan monitora sa dodáva už zmontovaný, hoci je zložený z dvoch častí.

Nemusíte sa tak o nič starať a stojan môžete rovno pripojiť k monitoru.

Zadná časť monitora je matnej čiernej farby s decentne vnoreným logom výrobcu hore a VESA úchytom uprostred. Všimnúť si tiež môžete Kensington úchyt vpravo dole.

Spojenie monitora a stojana je jednoduché a rýchle, nevyžaduje ani žiadne nástroje. Dá sa povedať, že ide o najrýchlejšiu inštaláciu, akú sme doteraz videli, nakoľko pozostáva len z jedného kroku.

Jednou zo silných stránok monitor je bezpochyby konektivita, ktorá je prinajmenšom veľmi špecifická. Ponúka dvojicu konektorov DisplayPortov aj USB-C, jedno HDMI a ešte aj USB hub s USB typu B pre pripojenie k PC a dvojim USB typu A pre pripojenie príslušenstva. Dvojica DP však funguje ako výstup a vstup a monitor tak ponúka možnosť Daisy Chain, teda prepojenia s ďalším monitorom. To si ukážeme v praxi neskôr. Posledný, portom vo výbave je audio výstup.

Po zapnutí displeja sa tak môžete tešiť na tenké rámkčeky na troch stranách a matnú bradu, ktorá ukrýva ovládanie menu OSD aj senzor prítomnosti a svetla.

Uprostred spodnej brady je umiestnený senzor okolitého svetla pre automatickú úpravu jasu. Senzor tiež dokáže rozoznať vašu neprítomnosť a vypnúť displej, čím šetrí energiu.

Stojan okrem toho, že bol už od výroby zložený, ponúka široké možnosti polohovania. Začneme možnosťou nastavenia výšky, ktorá je v rozsahu 130 mm.

V najnižšom bode je monitor 40 mm od podložky spodnou hranou, vrchná je vtedy vo výške 405 mm. V najvyššej polohe je vo výške 175 mm a 535 mm pre vrch displeja. Samotný panel má výšku 360 mm.

Displej si tiež viete naklopiť v rozsahu -5 až +21 stupňov, čo sú pomerne bežné hodnoty.

Monitor ponúka aj pivot, teda otočenie na výšku, a to dokonca oboma smermi.

Okrem toho stojan ponúka aj otočenie do strán o 60 stupňov v každom smere. Monitor tak ľahko viete otočiť bez nutnosti hýbať so základňou.

Backlight bleed VP2785-2K je len minimálny, možno trochu vľavo dole vidíme odchýlku, no aj tá je nepatrná. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kus môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný

Ultraširoké monitory boli dlhé roky dostupné predovšetkým v 34-palcovom vyhotovení. Či už išlo o modely s rovnými alebo zahnutými panelmi, na prácu alebo na hranie. Philips však po novom expanduje a prechádza na 40-palcovú uhlopriečku. Jedným z prvých takýcho zväčšenych prírastkov je WQHD monitor s označením 40B1U5601, sprituálny nástupca Philips 34B1U5600. Ten už z testov poznáte. Celý článok „Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný“ »

  •  
  •  
  •  

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *