Ako formuje výkon Cyberpunk 2077 patch 1.2? Otestované!

Aktualizovaný Cyberpunk 2077 je tu

Včera vyšiel dlho očakávaný veľký balík opráv a rozšírení pre Cyberpunk 2077 číslovaný 1.2. Túto hru v testoch grafických kariet meriame obzvlášť podrobne, v šiestich rôznych nastaveniach. A podľa vysokej návštevnosti týchto kapitol vieme, že vás jej post-apokalyptická téma zaujíma. Otestovať rozdiel vo výkone „pred“ a „po“ bola preto milá povinnosť, na ktorú sme sa i my tešili. A to aj preto, že ray tracing ide už aj na Radeonoch.

Málokde sa dočítate niečo pozitívne na adresu výkonu v Cyberpunk 2077. Ten je pod paľbou negatívnych narážok doteraz. Isteže, priemerných 60+ fps na najvyšších vizuálnych nastaveniach staršie grafiky nedávajú, ale taká RTX 3060 Ti ich zvláda aj v rozlíšení QHD aj s DXR. Síce s DLSS 2.0, ale to obrazovú kvalitu výrazne nedegraduje, ako môžete vidieť aj v našom článku porovnávajúcom detaily z tejto hry.

Skrátka a dobre, vzhľadom na jedinečnú a nadčasovú grafiku, ktorú Cyberpunk 2077 rozhodne má, sú hardvérové nároky primerané. Minimálne od januárového patchu 1.1, teda od doby, kedy s hrou aktívne pracujeme v testoch grafických kariet. Nejaké výrazné navýšenie výkonu s patchom 1.2 by nás asi prekvapilo, ale už len pre ten prehľad je dobré všetko premerať a porovnať s predošlým hotfixom 1.12.

Podľa poznámok CD Projektu patch 1.2 ani nesľubuje nejaké veľké zmeny vo výkone a predovšetkým rieši desiatky čiastkových chýb či prináša rôzne doplnky. To tu podrobne rozoberať nebudeme, kompletný zoznam úprav nájdete v prehľade na cyberpunk.net, v rámci tohto článku nás bude zaujímať dosah na výkon. Aj z toho dôvodu, aby sme vedeli pracovať s doteraz nameranými výsledkami, ktorých je už pomerne dosť.

Screenshot z hry Cyberpunk 2077 s DXR (Ultra) a DLSS 2.0 nastaveným na „performance“

Z pohľadu využívania hardvérových možností je po novom jednnou z kľúčových noviniek podpora ray-tracingovej grafiky aj na kartách AMD RX 6000. Ray tracing doteraz exkluzívne fungoval na GeForce a svojim spôsobom sa to v praxi nemení ani teraz, keď sa bude chápať slovo fungovať v zmysle „dá sa používať“. K (ne)použiteľnosti RT na grafikách AMD Radeon sa viac dočítate pri bilancovaní v závere článku.

Výkon s patchom 1.2 sme testovali tak na GeForce ako i Radeone. Konkrétne na MSI RTX 3060 Ti Gaming X TrioSapphire RX 6700 XT Nitro+ z posledných dvoch testov grafických kariet. Než sa pustíme do testov, ešte je vhodné poznamenať, že testovanie prebieha vo veternom tuneli s optimálnych prietokom vzduchu, ktorého stála teplota na vstupe je riadne kontrolovaná. I to sa podieľa na minimálnej chybe merania naprieč testami.

Na porovnávajúce účely sme použili grafické karty MSI RTX 3060 Ti a Sapphire RX 6700 XT Nitro+

Cyberpunk 2077 testujeme vždy v najvyšších nastaveniach, tak, ako môžete vidieť na sprievodných screenshotoch nastavení v jednotlivých kapitolách. Najprv hru testujeme cez DXR a DLSS/Fidelity FFX CAS, potom s DLSS a FidelityFX CAS, ale ešte stále bez ray tracingu, ten zapíname až v rámci meraní tretej kapitoly. Tam nájdete výsledky s natívnym nastavením, ale i v kombinácii s DLSS 2.0 na „performance“ a FidelityFX na 50 %. Tak pod Nvidia DLSS ako i AMD FFX, je renderovacie rozlíšenie v obidvoch osiach zmenšené na polovicu. SAM je pre vzájomné porovnanie s GeForce na Radeone vypnuté. Výsledky s povoleným Smart Access Memory však v rámci dotestu Sapphire RX 6700 XT Nitro+ pripravujeme na pondelok.

  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pohled na Nvidia DXR, Broadcast App a vizuální kvalitu DLSS

Právě zavádíme novou testovací metodiku grafických karet. Jednou z těch, která v ní budeme recenzovat, bude GeForce RTX 3070. Tu už máme v zajímavém provedení Aorus GeForce RTX 3070 Master 8G se šesti obrazovými výstupy. Ještě než vyjde recenze, jsme s ní vyzkoušeli vizuální srovnání toho, jaký má dopad ray tracing a jak ovlivní kvalitu herní grafiky různá nastavení DLSS v posledním patchi Cyberpunku 2077. Celý článok „Pohled na Nvidia DXR, Broadcast App a vizuální kvalitu DLSS“ »

  •  
  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *