Asus ROG Zephyrus M15 – netradične tradičný notebook

Parametre a detaily

Herný rad ROG Zephyrus od Asus už určite dobre poznáte, veď len nedávno sme vám priniesli test vrcholového modelu Duo 15. Línia Zephyrus však začala jedným produktom, no v dnešnej dobe toto označenie nesie viacero modelov. Jedným z nich je aj M15, ktorý však s pôvodným Zephyrus nemá veľa spoločného. Navonok totiž pôsobí ako bežný notebook a bez vychytávok v podobe druhého displeja či AAS.

Hodnotenie

Asus ROG Zephyrus M15 GU502LW ma na prvý pohľad nepresvedčil, že si zaslúži meno Zephyrus, ktoré je určené pre úplnú špičku portfólia Asus ROG. Nemohol som sa však viac mýliť. Výrobcovi sa podarilo do kompaktného a hlavne neuveriteľne ľahkého tela vtesnať vysoký výkon a dokonca aj skvelú výdrž. Testovaný kus má navyše rovnaký displej ako špičkový Duo 15 a pritom stojí menej než polovicu, čomu hovorím skvelá ponuka.

Samozrejme, Duo 15 ponúka extra funkcie ako druhý displej, chladenie AAS a podobne. Napriek tomu chladenie na M15 je spracované veľmi dobre a výkon je viac než adekvátny. Rozdiel proti Duo 15 býva len cca 10 %, no niekedy bol dokonca M15 aj lepší. Portová výbava je totožná s top modelom a štandardné rozloženie klávesnice a touchpadu na M15 bude pre väčšinu ľudí vhodnejšie než klasický layout Zephyrusu na spodku tela. Na kritiku veľa miesta neostalo. Podobne ako iné nové modely Zephyrus, aj tu chýba kamera a nenájdeme tu ani čítačku odtlačkov, čo je naozaj škoda. Okrem toho nemám veľmi čo kritizovať, ide naozaj o vydarený kúsok.

Notebook si môžete zakúpiť u nášho partnera czc.cz za 56 990 Kč/2180 eur


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *