Asus ZenBook 13 UX325E – Tiger s menším telom

3D/PC Mark a Unigine Heaven/Superposition

Intel pomerne rýchlo priniesol 11. generáciu procesorov, čo samozrejme znamená, že väčšina výrobcov notebookov aktualizovala svoje modely. Medzi ne patrí aj Asus, ktorý okrem nového Flip S, predstavil aj vynovený ZenBook 13 a 14. Minulú generáciu sme sa pozreli na 14, teraz si otestujeme menší 13-palcový model. Očakávania sú vysoké, nakoľko ZenBook 14 som považoval za jeden z najlepších ultrabookov roka.

3D/PC Mark a Unigine Heaven/Superposition

Kombinovaný test PCMark pokračuje v trende, aký sme videli pri renderingu. Nová ZenBook 13 je rýchlejšia ako Flip S aj predchodcovia s 10. generáciou, no Swift s Ryzenom je stále lídrom.




Karta sa obracia v 3DMark Firestrike, Time Spy a Sky Diver, kde ZenBook 13 s novou Intel Xe grafikou poráža nie len Flip S, ale aj Swift a samozrejme aj staršie kúsky. Zaujímavý je hlavne náskok pred Flip S, ktorý má rovnaký procesor. Pohybuje sa totiž na úrovni 30 %, čo je opäť pomerne veľké číslo vzhľadom na rovnakú výbavu.


Do 3DMarku pribudli nové testy, ktoré budeme do budúcna tiež používať. Zatiaľ však nemáme dostatok dát na nejaké analýzy, komentár k výsledkom je teda bezpredmetný.


Herný test Unigine Heaven ukazuje výťazstvo v teste integrovaných grafík a to s pomerne veľkým náskokom. Flip S zaostáva o 23 % a ZenBook 14 dokonca viac než dvojnásobne.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (5) Pridať komentár

        1. Vskutku sofistikované řešení. Proč k čertu nemůže být sluchátkový i síťový konektor součástí jednoho „dongle“?! (řečnická)

      1. „integrovany LAN konektor“, to ze je tam pribalena USB sietovka vidim a nechcem…. tolko k mojim poziadavkam, doplnim mam ASUSPRO BU201 no a tak sa pozeram po nastupcovi … kombinacia LAN+SC+FP – u ASUS-u slovom nula – nic vidim to tak, ze vezmem latitude, este si musim prejst lenovo a uvidim….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *