Chieftec Hawk: Najdecentnejšia lacná „herná“ skrinka

Záver

Firma Chieftec má po novom v ponuke pozoruhodnú skrinku, ktorú prezentuje základný vstupný model do sveta herných modelov. Zaujímavé je nielen to, že neobsahuje žiadny systémový ventilátor a necháva v jeho výbere voľnú ruku zákazníkom, ale i to, že zjavom asociuje skôr použitie do kancelárskych zostáv. V našich testoch sa môžete pozrieť na skrinku a jej fungovanie zbližša.

Záver

Netreba robiť veľa testov na to, aby bolo jasné, že aspoň jeden doplňujúci ventilátor je pre Hawk potrebný. Ten skrinku odmení veľmi slušnými výsledkami chladenia. V testoch som takisto použil iba jeden. Aj keď treba poznamenať, že pre skrinky bez chladenia používam ako doplnkový ventilátor drahý BeQuiet! Silent Wings 3. Bežne si môžte kúpiť asi aj lacnejší a zrejme i s o trochu horším chladiacim účinkom. To je ale detail a i napriek tomu je interiér skrinky Chieftec Hawk navrhnutý evidentne náramne dobre a stredne výkonná zostava nebude mať s ničím ťažkosti. A to bol cieľ, overiť, či je možné v takomto menšom toweri prevádzkovať hernú PC zostavu. Je a dokonca i pekne v tichosti.

Za najväčšiu nevýhodu smrdiacu trochu až nachytávaním zákazníka považujem snahu ponúknuť hernú skrinku za lacný peniaz, ale pritom s nutnými ďalšími investíciami. Bez toho ventilátora sa nepohnete, dokonca ani v úspornejších zostavách s integrovanou grafikou by som ho neobchádzal. Zdroj je umiestnený dolu, strop je uzavretý a teplo sa bude vnútri kumulovať.

Ale aby som len nekritizoval, tak samotná skrinka vôbec nie je zlá. Hlavnú výsadu Hawku vidím v jej decentnom vzhľade a minimalistickejších rozmeroch. Nie je problém ju umiestniť pod stôl medzi nohy či na menší kus stola, pričom je možné do nej vmestiť najpoužívanejší formát dosiek ATX. Hmotnosť skrinky je tak akurát aj na nejaké to prenášanie z miesta na miesto a netreba zabúdať ani na tri porty USB vpredu, ktoré v konfigurácii dvoch trojkových a jedného dvojkového sú v tejto cenovej kategórii nadštandard.

Skrinka je koncepčne vhodná i do pracovných zostáv a možno i to bude jeden z dôvodov, pre ktorý jej dá príležitostný hráč vo výbere prednosť. Svojím decentným zjavom totiž dobre zapadne i do kancelárie a pritom (po doplnení ventilátora) má potenciál v plnej záťaži úspešne chladiť aj hernú zostavu.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Termovízia káblov 12VHPWR: Čo zdroj, to iné zahrievanie

Niečo na zahorenie. Testy zdrojov ATX 3.0 začneme azda najdiskutovanejšou témou, ktorá okolo nich je, teplotami nových káblov so 16-pinovými konektormi PCIe. Prehľad zdrojov dvanástich značiek dobre odpovedá na otázku, s ktorými modelmi si výrobcovia ako poradili. S vysokou prúdovou záťažou môžu byť teplotné rozdiely pomerne výrazné, na puzdrách konektorov aj na izolácii vodičov. Všetko máme zdokumentované IR optikou. Celý článok „Termovízia káblov 12VHPWR: Čo zdroj, to iné zahrievanie“ »

  •  
  •  
  •  

Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0

V ostatnom čase, vlastne skoro celý rok 2023, sme zbierali rôzne zdroje ATX 3.0. Celkovo sa ich zišlo dvanásť, čo je zároveň konečný počet, s ktorým teraz odchádzame za meraniami. Ešte predtým, než začneme testy publikovať, si môžete pozrieť ucelený prehľad všetkých modelov. A prípadne zanechať aj nejakú pripomienku, ktorú eventuálne môžeme v rámci analýz zapracovať. Celý článok „Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0“ »

  •  
  •  
  •  

Chieftec Polaris 3.0: Kruhová mriežka stále žije

Vernosť až po hrob. Aj takto by sa dal definovať vzťah Chieftecu a kruhovej mriežku. Na rozdiel od ostatných výrobcov sa od nej neodvrátil a ich Polaris 3.0 je jediný zo zdrojov ATX 3.0, ktoré budeme testovať, s naozaj poriadnou výbavou pred ventilátorom. Prirodzene sa jedná o podružnú vec a kľúčové je všetko za mriežkou. Prvý dojem však vyvoláva zdroj Chieftecu naozaj dobrý. Celý článok „Chieftec Polaris 3.0: Kruhová mriežka stále žije“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *