Fractal Design Torrent: Keď chladenie iných skriniek nestačí

Testy chladenia SSD a zahrievanie pod stropom

Nedávno Fractal Design predstavil skrinku Torrent, ktorá sa v prvom rade zameriava na čo najlepšie chladenie. Okrem výrazne otvoreného plášťa má skrinka až päť ventilátorov, z toho dva sú nadštandardne veľké a hrubé. Torrent tak operuje s mimoriadne vysokým prietokom, a to i na pomerne veľkom priestore. Preto bude v testoch zaujímavé sledovať, ako sa tieto dispozície prejavia na zahrievaní a hlučnosti.

Testy chladenia SSD a zahrievanie pod stropom
Zahrievanie vzduchu pod stropom skrinky

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Lumen, tak po novom Fractal Design nazýva lacnejšie AIO chladiče

Fractal Design má pomerne silné leto. Po ventilátoroch Aspectunikátnej skrinke Torrent firma predstavila, vydala a uviedla do predaja aj novú rodinu kvapalinových chladičov „Lumen“. Tie sú k dispozícii tradične vo viacerých variantoch a atraktívne sú najmä priaznivou cenou. Za najväčší a najvybavenejší model zaplatíte menej, než je štartovacia suma vodníkov Celsius+ Prisma. A na úkor výkonu to zrejme nebude. Celý článok „Lumen, tak po novom Fractal Design nazýva lacnejšie AIO chladiče“ »

 •  
 •  
 •  

Fractal Design vydal skrinku Torrent. Airflow na prvom mieste

Za doterajší úspech a dobré meno Fractal Design vďačí najmä odhlučneným skrinkám Define. S Najnovším prírastkom medzi skrinkami označeným Torrent však švédska firma celkom „otáča“. Priorita je tentokrát v dosahovaní čo najnižšieho zahrievania, a to i za cenu vyššej hlučnosti. Prispôsobená je tomu celá konštrukcia – deravá ako rešeto a prešpikovaná ventilátormi aj zospodu. Celý článok „Fractal Design vydal skrinku Torrent. Airflow na prvom mieste“ »

 •  
 •  
 •  

Vyhodnotenie súťaže: Vodník Fractal Design poputuje k čitateľovi…

Až do včerajšej polnoci ste mali možnosť sa prihlásiť o kvapalinový chladič Celsius+ S28 Prisma. Ďakujeme vám nielen za hojnú účasť, ale i za príjemné komentáre. Na základe vašich správ vznikla i celkom pozoruhodná štatistika o tom, aké skrinky a procesory vlastníte. Pre zvedavcov aj toto tajomstvo v tejto správičke odhalíme. Prvoradé ale samozrejme je, kto sa bude tešiť z nového chladiča na procesore. Celý článok „Vyhodnotenie súťaže: Vodník Fractal Design poputuje k čitateľovi…“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (3) Pridať komentár

 1. druhá veta – …ale budiž. Budiš je obec v Turci 🙂
  výsledky sa dali očakávať, skrinka veľká že by v nej mohla bývať rodinka liliputov, predok jak rošt z grilu, milimetrový plech, sklo, aj sa divím, že to váži len 11 kíl, staré Chieftecy boli ťažšie, mali myslím okolo 16 kíl, ale to boli big towery…
  zasa konektory hore, vo Švédsku asi nepoznajú nasadaný prach a pokiaľ je pc v nejakej polici, nemusí byť úplne dobrý prístup ku tlačidlám a hlavne USB portom.

  1. Keďže nám obec Budiš nezaplatila za reklamu, tak som im propagáciu zrušil 🙂 dík za postreh.
   Viem si predstaviť, že by niekto prišiel s nápadom pre flexibilné umiestnenie konektorov a tlačidiel, v podobe odnímateľnej časti – vpredu a hore. My by sme si už len vybrali pozíciu, ktorá nám vyhovuje.

   1. konektory a tlačidlá spredu sú o dosť praktickejšie, ale dizajnéri čelných panelov sú proti, bohvie prečo…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *