MSI MPG Velox 100P Airflow: Chladenie na prvom mieste?

Záver

Velox 100P sú jedny z najnovších skriniek MSI. Vo variante Airflow (Velox 100P Airflow) má výrazne perforovaný predok, čo je niečo, čo nás na HWCoolingu zaujíma. Skrinka sa radí k drahším midi-towerom a nechýba jej ani temperované sklo či osvetlenie ARGB. V rámci testov sme ale, prirodzene, zohľadňovali najmä konštrukčné vyhotovenie, výbavu a chladenie, keď už má táto Velox v názve Airflow.

Záver

Chladiací výkon podáva skrinka aj v základnom rozložení ventilátorov na slušnej úrovni. Síce oproti lacnejšej konkurencii zaostáva v chladení procesorových mosfetov a časti pod stropom, tak rozdiely týchto hodnôt sú prijateľné. Zmena pozícií ventilátorov by pravdepodobne vedela ešte posunúť teploty hardvéru o niečo nižšie.

Peknú pridanú hodnotu má skrinka v podobe praktického pántového uchytenia sklenenej bočnice. S tým sme sa už stretli pri  Sekira 500X, taktiež od MSI. Toto riešenie sa mi páči svojou jednoduchosťou a nenáročnosťou. Samozrejme môže niekto namietať, že mu pánty na skrinke ničia dojem celistvosti.

Na to že sa skrinka predáva za 185 eur som nemal pocit, že mám pod rukami niečo takej hodnoty. Cenu ale zvyšuje aj podpora USB 3.2 gen. 2. Toto rozhranie vyžaduje pre vysoké prenosové rýchlosti drahší kábel, ktorých sa sériovo zase toľko nevyrobí, aby išlo o lacnú záležitosť.  Pre fotografov či kameramanov môže byť ale rýchly, dobre dostupný port, pre kúpu tejto skrinky rozhodujúci.

Predný panel Velox 100P Airflow je z plechu a plastu (v pomere 50:50) a odolnosť povrchu je prinajlepšom priemerná. Môžeme to dedukovať z toho, že skrinku má už za sebou zopár testov, ktoré na nej zanechali, povedzme, nejaké drobné kozmetické stopy. Subtílnejší je aj plechový kryt na vrchu, ktorý sa pri odnímaní prehýba.

Vyššie uvedené ale nemení nič na tom, že si skrinka odnáša ocenenie „Approved“ za slušný, dobre dostupný prietor, pohodlnú správu kábeláže či solídnej podpory pre rozširujúce ventilátory alebo kvapalinové chladiče. Skrinka tak s prehľadom zvládne aj veľmi výkonné zostavy.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

MSI Spatium M580 Frozr: PCIe 5.0 SSD s rychlostí 14 600 MB/s

Prakticky všechna SSD s rozhraním PCIe 5.0 ×4 jsou teď založená na řadiči Phison E26 (i když vyhlížíme alternativy). Většina jich ještě úplně nevyčerpává potenciál tohoto rozhraní, ale letos přišla aktualizace označená Max14um. A právě s tou teď MSI uvádí SSD, které bude jedním z nejrychlejších (pokud ne nejrychlejším) NVMe modulem na trhu – MSI Spatium M580 Frozr, které má svištět rychlostí až 14,6 GB/s. I chladič bude mít jeden z největších. Celý článok „MSI Spatium M580 Frozr: PCIe 5.0 SSD s rychlostí 14 600 MB/s“ »

  •  
  •  
  •  

Kauza Ventus 3X (RTX 4070 TiS): Finálny vs. pôvodný VBIOS

Grafická karta GeForce RTX 4070 Ti Super Ventus 3X vyšla s BIOSom, s ktorým v MSI (a ani v Nvidii) neboli spokojní. Po jeho druhej revízii existuje aj tretia revízia BIOSu, posledná. Tá zvyšuje limit napájania, ktoré umožňujú dosahovanie vyšších frekvencií GPU. Ide to ale trochu na úkor energetickej efektivity. Aktualizovať, neaktualizovať? To si už musí rozhodnúť každý sám, pokiaľ bude možnosť. Celý článok „Kauza Ventus 3X (RTX 4070 TiS): Finálny vs. pôvodný VBIOS“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *