MSI Optix MAG274QRF-QD: herný monitor s profi vlastnosťami

Možnosti nastavení

V poslednej dobe sme sa pozreli na viacero multimediálnych, dizajnových či pracovných monitorov, no väčšinu z vás budú asi najviac zaujímať herné modely. Do rúk sa nám dostala horúca novinka od MSI s komplikovaným názvom Optix MAG274QRF-QD. Má 27″ QHD 165 Hz displej s Quantum Dot a podporou G-Sync, čo sú naozaj solídne výhliadky. Pozeráme sa na nový go-to monitor pre zanietených hráčov?

Možnosti nastavení

Na ovládanie slúži už spomínané tlačidlo napájania v kombinácii s 5-smerovým joystickom, ktorý môžete vidieť na fotke v záhlaví článku. Opäť konštatujem, že ide podľa mňa o najlepší spôsob ovládania monitora a nezostáva mi nič iné ako chváliť.

Pri pohybe joystickom do strán máte k dispozícii niekoľko rýchlych akcií, ktoré si navyše viete sami zvoliť.

Po stlačení stredného tlačidla joysticku sa dostanete do už známeho menu OSD, ktoré je prevažne herne orientované, čo by sa aj dalo očakávať od herného monitora. Hneď prvá položka je preto zameraná na čisto herné funkcie.

Nasledujú dve sekcie pre ovládanie obrazu.

A na záver už ostáva len ovládanie zdroja, prispôsobenie rýchlych akcií joysticku a nastavenia, kde nájdete jazyk, dĺžku a priehľadnosť zobrazenie menu OSD či priame ovládanie vypnutia a zapnutia RGB LED.

Okrem možnosti ovládať menu OSD cez joystick priamo na monitore si môžete stiahnuť aplikáciu Gaming OSD 2.0 a pomocou kábla USB pripojeného k PC ovládať funkcie monitora.

V aplikácii nájdete všetky možnosti z menu OSD a aj niekoľko ďalších. Za zmienku stoja macro tlačidlá a klávesové skratky. Vytvoriť si môžete vlastný profil ako aj upraviť parametre typu auto-vypnutia monitora či rozloženia programov na obrazovke. Azda najväčšou výhodou ale je, že všetky tieto funkcie môžete ovládať myšou a nemusíte sa načahovať za monitor a ovládať ich ručne joystickom.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný

Ultraširoké monitory boli dlhé roky dostupné predovšetkým v 34-palcovom vyhotovení. Či už išlo o modely s rovnými alebo zahnutými panelmi, na prácu alebo na hranie. Philips však po novom expanduje a prechádza na 40-palcovú uhlopriečku. Jedným z prvých takýcho zväčšenych prírastkov je WQHD monitor s označením 40B1U5601, sprituálny nástupca Philips 34B1U5600. Ten už z testov poznáte. Celý článok „Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný“ »

  •  
  •  
  •  

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (11) Pridať komentár

  1. Ahoj,
    prvně děkuji za perfektní recenzi.

    Mám jen drobný jiný názor, někomu to může pomoct v rozhodnutí proč monitor před koupí nejprve dojet vyzkoušet, pokud to teda zrovna lze, vzhledem k aktualní situaci.

    Mám iiyama ProLite XB3288UHSU-B1. Ten monitor sám o sobě bych nedoporučil z různých důvodů a jedna taková malá věc, která mě přímo vytáčí, je ovládání joystickem vzadu za monitorem včetně zapnutí a vypnutí stisknutím joysticku. Co bych dal za normální sadu tlačítek, které jsem měl u předchozího monitoru. 😉
    Každému nám prostě sedí něco trochu jinak.

    1. Ahoj,
      čo sa týka ovládania, mne viac vyhovuje joystick, hoci súhlasím, že keď je na zadnej strane môže byť manipulácia obtiažna. Naopak pomerne mi začínajú prekážať AOC s tlačidlami na spodnej strane, ktoré v noci vôbec nie je vidieť a navyše sa veľmi ťažko rozlišujú, takže je veľká šanca, že stlačíš nesprávne tlačidlo.

      Situáciu zachraňujú aplikácie pre ovládanie OSD, to podľa mňa super vec, nakoľko všetko vieš pohodlne ovládať myšou a nemusíš tak riešiť žiaden joystick ani tlačidlá…

      Vypnutie a zapnutie je tu našťastie riešené klasickým tlačidlom, čo aj ja pokladám za plus.

  2. Zdar borci, potřebuju koupit do kanclu nějakou novou židli na které můžu sedět několik hodin a nebude mě bolet prdel.
    Uděláte nějaký článek?
    Nebo nějaké křesla měkoučký ?
    Díky

    1. Ahoj,
      na stoličky zatiaľ nie som žiaden expert, ale chcel by som sa im tento rok začať trochu podrobnejšie venovať. Aktuálne testujem novú SPC Gear SR600 RD, na ktorú budem robiť aj recenziu. Používam ju zatiaľ pár dní, sedím na nej cca 14 hodí denne, možno aj viac a zatiaľ sú moje dojmy pozitívne, riť ma nebolí ani po celom dni sedenia =D

      Do budúcna by som určite chcel vyskúšať aj ďalšie značky, uvidíme čo sa podarí 🙂

    2. Osobne by som odporučil koženú variantu Markusa z IKEA, ktorá je za danú cenu veľmi pohodlná a kvalitne spravená.
      Pokiaľ chcete to najlepšie a rozpočet nieje problém pozrel by som sa po Herman Miller značke.

      1. Dík, ale Markus z IKEI je přesně to co nechci. A Herman Miller celkem fajn, ale sorry tolik za židli nedám. To se mě líbí víc už ty herní křesílka.

        1. Určite by som sa ale spoliehal na nejaké osobné skúsenosti nakoľko s tými hernými kreslami je to všelijaké. Napríklad taký DXRACER posiela kreslá všade kde sa dá kôli promu. Pričom samotný produkt ani zďaleka nemá takú kvalitu aby obhájil tie ceny.

          1. jj dík za radu, radši si to někde vyzkouším na vlastní „zadek“ než kupovat zajíce v pytli.

    3. Fakt sem vlezes a prvni komentar absolutne OT?
      Myslis, ze tu stoji o dalsi komentarovou zumpu?

      Jinak na Gamers Nexus kanalu zrovna herni zidle probirali, takze urcite zdroje, kde se inspirovat jsou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *