Recenzia skrinky Chieftronic M1: Nie je všetko zlato, čo sa blyští

Záver

Pri dnešnom trende osvetlenia LED RGB vo všetkom v čom sa dá, nie je divu, že sú tu firmy, ktoré sa snažia o zlepšenie zážitku a pohodlnejšie ovládanie. Firme Chieftec sa podarilo vo mne vzbudiť pocit, že skrinka vie byť skvelým doplnkom do izby a s ľahkosťou je ju možné prispôsobiť podľa potreby, čo sa týka nielen hluku, ale hlavne farieb vďaka diaľkovému ovládaču.

Záver

Všeobecne skrinka môže slúžiť ako pekná dekorácia izby vďaka širokému prispôsobeniu osvetlenia, ktoré svojmu uživateľovi vie ponuknúť. Takisto hlučnosť je veľmi ľahko prispôsobiteľná vďaka trom prednastaveným profilom, ktoré sa dajú obmienať podľa potreby diaľkovým ovládačom, takže nie je nutné softvérovo upravovať rýchlosti ventilátorov skrinky a tým prerušiť činnosť za počítačom.

Horšie je ale to, že výsledky aj pri najvyššom rýchlostnom stupni, ktorý je možný nastaviť, nezodpovedajú rozdielu pri vyprodukovanému hluku. Teplota procesora vykázala v M1-tke relatívne pekné hodnoty s boxovým chladičom, zato grafickej karte s chladičom typu blower sa nedostávalo toľko chladného vzduchu, koľko by potrebovala. Je dosť možné, že grafická karta s dvoj až trojvetrákovými chladičmi by sa správala inak. Ďalším sklamaním bol boj s uvolnením 3,5″ disku zo šuplíka, ktorý je pre tieto disky určený. Pocity zo skrinky mám rôzne, pri pohľade na skrinku ma pohladí na duši, pri záťaží mi zas nepomáha ani stláčanie ovládača pre rýchlejšie otáčky ventilátorov aby mi klesli teploty na komponentoch. Takže, ak chcete aby skrinka ponúkala po vizuálnej stánke širokú škálu možností, je to určite správna voľba, ale treba počítať s menším ladením aj po technickej stránke.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Termovízia káblov 12VHPWR: Čo zdroj, to iné zahrievanie

Niečo na zahorenie. Testy zdrojov ATX 3.0 začneme azda najdiskutovanejšou témou, ktorá okolo nich je, teplotami nových káblov so 16-pinovými konektormi PCIe. Prehľad zdrojov dvanástich značiek dobre odpovedá na otázku, s ktorými modelmi si výrobcovia ako poradili. S vysokou prúdovou záťažou môžu byť teplotné rozdiely pomerne výrazné, na puzdrách konektorov aj na izolácii vodičov. Všetko máme zdokumentované IR optikou. Celý článok „Termovízia káblov 12VHPWR: Čo zdroj, to iné zahrievanie“ »

  •  
  •  
  •  

Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0

V ostatnom čase, vlastne skoro celý rok 2023, sme zbierali rôzne zdroje ATX 3.0. Celkovo sa ich zišlo dvanásť, čo je zároveň konečný počet, s ktorým teraz odchádzame za meraniami. Ešte predtým, než začneme testy publikovať, si môžete pozrieť ucelený prehľad všetkých modelov. A prípadne zanechať aj nejakú pripomienku, ktorú eventuálne môžeme v rámci analýz zapracovať. Celý článok „Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0“ »

  •  
  •  
  •  

Chieftec Polaris 3.0: Kruhová mriežka stále žije

Vernosť až po hrob. Aj takto by sa dal definovať vzťah Chieftecu a kruhovej mriežku. Na rozdiel od ostatných výrobcov sa od nej neodvrátil a ich Polaris 3.0 je jediný zo zdrojov ATX 3.0, ktoré budeme testovať, s naozaj poriadnou výbavou pred ventilátorom. Prirodzene sa jedná o podružnú vec a kľúčové je všetko za mriežkou. Prvý dojem však vyvoláva zdroj Chieftecu naozaj dobrý. Celý článok „Chieftec Polaris 3.0: Kruhová mriežka stále žije“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (2) Pridať komentár

  1. Už dlhšie sa chystám položiť otázku niekomu, kto má skúsenosti so sklenenými bočnicami, či sa pod vplyvom statickej elektriny nezachytáva (nenalepuje) z vnútorne strany skla jemný prach. Podľa mňa musia byť časom tie bočnice zaprášené a pri RGB osvetlení čudne “ flakaté „.

    1. Čo sa týka samotného prachu, tak sa zachytáva aj z vnútornej časti. Je toho samozrejme o dosť viac z vonkajšej strany. Konkrétne pri zapnutom RGB teraz v tme vidieť nie je – pozerám na M1tku asi z 3/4 metra. Keď sa na to pozriem bližšie tak ten prach tam vidím. Neviem povedať za akú dobu bude koľko prachu, že sa na to nebude dať pozerať, k tomu záleží aj od prašnosti v miestnosti, účinnosti filtrov atď… Aj tak tvrdím, že najhoršie sú na skle odtlačky, ktoré sú vidieť z každej vzdialenosti. Ak sa čistí počítač pravidelne, tak si nemyslím, že by to mal byť problém (vlhčená servítka, utrie sa sklo a hotovo).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *