Test Philips 276C8 – displej na stračej nôžke

Detaily

Tenký, elegantný a s netradičným štvorcovým stojanom, do ktorého sú vstavané všetky konektory. To je Philips 276C8. Monitor sa chváli aj podporou HDR, USB-C či dokonca 75 Hz a FreeSync. Z parametrov a z fotiek to vyzerá, že by mohlo ísť o prvý takto štíhly monitor, ktorý pekne zapadne i do modernej kancelárie. Jedna vec sú však papierové predpoklady a druhá, ako monitor obstojí v praxi naprieč meraniami.

Základné parametre


Balenie a výbava

V balení sa nachádzajú klasické veci ako napájací adaptér do elektrickej siete, kábel HDMI, dokumentácia či dokonca aj CD s manuálom, čo je v roku 2020 asi naozaj zbytočné. Poteší predovšetkým prítomnosť kábla USB-C, ktorý bude neskôr v teste zohrávať dôležitú úlohu.

Prvý pohľad na monitor ukazuje, že je veľmi elegantný s minimalistickým industriálnym dizajnom. Ostré hrany, rovné línie a čierno-šedá kombinácia mu dodávajú na prémiovosti.

Zadná strana je rovnako minimalistická a elegantná. Nič tu nekričí ani nijako nevyčnieva. Len logo výrobcu a opäť šedá farebná téma s tenkým stojanom pripojeným k štvorcovej základni.

Tá je hlavným unikátnym prvkom tohto monitora. Ukrýva všetky porty aj ovládacie prvky. Nájdete tu dvojicu HDMI, pričom jeden je 1.4 a druhy 2.0. Ďalej je tu USB-C s podporou DisplayPort aj nabíjania, audio jack, napájací port a Kensington lock. Nechýba ani joystick na ovládanie menu OSD.

Štvorcová základňa je rozhodne zaujímavý dizajnový prvok, ktorý umožňuje, že zvyšok monitora je ultra tenký a zároveň všetky porty sú dobre dostupné a káble z nich vedúce môžu byť pekne schované za stolom. Azda jediná nevýhoda takéhoto riešenia je fakt, že stojan je integrovaný a nemáte možnosť použiť alternatívne upevnenie cez VESA. To je však problém jedine v prípade, že by vám nevyhovovali možnosti polohovania daného stojana.

   

Tie sú žiaľ obmedzené len na naklápanie -5/+20 stupňov. Otáčanie, výškové nastavenie či rotácia nie sú možné.

Tenká trojica rámčekov je rozhodne moderným trendom, ktorý vidíme na viacerých monitoroch a 276C8 nie je výnimkou. Dizajn monitoru je naozaj parádny a takýto model so základňou nie je bežný.

Chválim rýchle a jednoduché ovládanie pomocou joysticku na zadnej strane základne. Pohybom do strán sa viete dostať k rýchlym zmenám vstupu, jasu či režimu zobrazenia.

Pohybom doprava otvoríte menu OSD, ktoré sa veľmi podobá na to z 328E1CA, no ponúka viac funkcií. Predovšetkým PiP a PbP, ktoré 32″ monitoru chýbali. Na ich funkčnosť sa pozrieme v ďalšej kapitole.

Monitor (IPS) má slabší backlight bleed, mieru odchýlku možno vidieť v ľavom hornom rohu.

Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kúsok môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj sondou.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita

Dizajnové monitory AOC sa v spolupráci so Studio F.A.Porsche sa rozrástli o nový kúsok. Naposledy testovaný Q27T1 zaujal netradičným stojanom a nový U32U1 plánuje v tomto trende pokračovať. Pridáva však k tomu väčšie rozmery aj rozlíšenie a širšie možnosti polohovania. Rovnako sa chce ukázať skvelým podaním farieb pre grafickú prácu, či veľmi solídnou portovou výbavou. Bude však dizajn jediným dôvodom na kúpu? Celý článok „Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Gigabyte G32QC – budgetových 32″ na hranie

Herné monitory sú dostupné v rôznych rozmeroch, formátoch a zahnutiach. V poslednej dobe sme tu mali viacero 27″ modelov, ktoré predstavujú momentálny mainstream. Čo však, ak chcete niečo väčšie, ale ultrawide nie je to pravé? V tom prípade zrejme siahnete po 32″ displeji. Chceli by ste aj zahnutie, veľa Hz a rôzne herné funkcie? Potom vás môže zaujímať Gigabyte G32QC. Celý článok „Gigabyte G32QC – budgetových 32″ na hranie“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

AOC Q27G2U – 144 Hz monitor za babku

Herné monitory AOC sa k nám dostávajú na testy pravideľne a túto značku ste už videli na zahnutom 34″ modeli a rovnako aj 240 Hz TN. Oba tieto monitory však sú  pomerne drahé, ako to už pri špičkových herných komponentoch a príslušenstve býva zvykom. Q27G2U je pre zmenu vďaka dostupnejšej cene zameraný na širšie publikum, no napriek tomu má však veľa spoločného s podstatne drahším CU34G2X. Celý článok „AOC Q27G2U – 144 Hz monitor za babku“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *