Test Philips 276C8 – displej na stračej nôžke

Detaily

Tenký, elegantný a s netradičným štvorcovým stojanom, do ktorého sú vstavané všetky konektory. To je Philips 276C8. Monitor sa chváli aj podporou HDR, USB-C či dokonca 75 Hz a FreeSync. Z parametrov a z fotiek to vyzerá, že by mohlo ísť o prvý takto štíhly monitor, ktorý pekne zapadne i do modernej kancelárie. Jedna vec sú však papierové predpoklady a druhá, ako monitor obstojí v praxi naprieč meraniami.

Základné parametre


Balenie a výbava

V balení sa nachádzajú klasické veci ako napájací adaptér do elektrickej siete, kábel HDMI, dokumentácia či dokonca aj CD s manuálom, čo je v roku 2020 asi naozaj zbytočné. Poteší predovšetkým prítomnosť kábla USB-C, ktorý bude neskôr v teste zohrávať dôležitú úlohu.

Prvý pohľad na monitor ukazuje, že je veľmi elegantný s minimalistickým industriálnym dizajnom. Ostré hrany, rovné línie a čierno-šedá kombinácia mu dodávajú na prémiovosti.

Zadná strana je rovnako minimalistická a elegantná. Nič tu nekričí ani nijako nevyčnieva. Len logo výrobcu a opäť šedá farebná téma s tenkým stojanom pripojeným k štvorcovej základni.

Tá je hlavným unikátnym prvkom tohto monitora. Ukrýva všetky porty aj ovládacie prvky. Nájdete tu dvojicu HDMI, pričom jeden je 1.4 a druhy 2.0. Ďalej je tu USB-C s podporou DisplayPort aj nabíjania, audio jack, napájací port a Kensington lock. Nechýba ani joystick na ovládanie menu OSD.

Štvorcová základňa je rozhodne zaujímavý dizajnový prvok, ktorý umožňuje, že zvyšok monitora je ultra tenký a zároveň všetky porty sú dobre dostupné a káble z nich vedúce môžu byť pekne schované za stolom. Azda jediná nevýhoda takéhoto riešenia je fakt, že stojan je integrovaný a nemáte možnosť použiť alternatívne upevnenie cez VESA. To je však problém jedine v prípade, že by vám nevyhovovali možnosti polohovania daného stojana.

   

Tie sú žiaľ obmedzené len na naklápanie -5/+20 stupňov. Otáčanie, výškové nastavenie či rotácia nie sú možné.

Tenká trojica rámčekov je rozhodne moderným trendom, ktorý vidíme na viacerých monitoroch a 276C8 nie je výnimkou. Dizajn monitoru je naozaj parádny a takýto model so základňou nie je bežný.

Chválim rýchle a jednoduché ovládanie pomocou joysticku na zadnej strane základne. Pohybom do strán sa viete dostať k rýchlym zmenám vstupu, jasu či režimu zobrazenia.

Pohybom doprava otvoríte menu OSD, ktoré sa veľmi podobá na to z 328E1CA, no ponúka viac funkcií. Predovšetkým PiP a PbP, ktoré 32″ monitoru chýbali. Na ich funkčnosť sa pozrieme v ďalšej kapitole.

Monitor (IPS) má slabší backlight bleed, mieru odchýlku možno vidieť v ľavom hornom rohu.

Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kúsok môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj sondou.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný

Ultraširoké monitory boli dlhé roky dostupné predovšetkým v 34-palcovom vyhotovení. Či už išlo o modely s rovnými alebo zahnutými panelmi, na prácu alebo na hranie. Philips však po novom expanduje a prechádza na 40-palcovú uhlopriečku. Jedným z prvých takýcho zväčšenych prírastkov je WQHD monitor s označením 40B1U5601, sprituálny nástupca Philips 34B1U5600. Ten už z testov poznáte. Celý článok „Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný“ »

  •  
  •  
  •  

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *