Dell XPS 13 2-in-1: Ice Lake v praxi

Testy pamätí a disku

Do rúk sa nám dostala horúca novinka v podobe 10. generácie Intel Ice Lake v prémiovom notebooku od Dell. Čo prináša tak dlho očakávaných 10 nanometrov, aké sú zmeny oproti predchádzajúcim generáciám a je naozaj nová grafika Iris Plus dostatočne výkonná na hranie v rozlíšení  Full HD? Nielen na tieto otázky sa pokúsime nájsť odpovede v tomto teste.

Testy pamätí a disku
Ice Lake prináša podporu nových rýchlych pamätí, čo sa výrazne odrazilo v testoch vyššie. Vidíte výrazný nárast rýchlostí čítania, zápisu aj kopírovania, vďaka 3733MHz pamätiam. Konkrétne zrýchlenia sú 71, 55 a 61 %. Naopak latencia je výrazne horšia, a to 53 %.Rýchlosť vstavaného SSD nie je nijako ohurujúca a povedal by som, že tu výrobca na používateľoch ušetril. Namerané hodnoty nie sú zlé, no sú čisto priemerné, čo sa na pomerne high-endové a drahé zariadenie nehodí.

  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Komentáre (3) Pridať komentár

    1. Rukami mi prechádzajú aj drahšie zariadenia a toto bol top model v ponuke, ktorý určite cenou ohurovať nebude. Testujem už aj druhý Ice Lake notebook od Lenova, ktorý je lepšie cenovo nastavený, určite sa preto nevyhnem porovnaniu…

  1. 1. Zásadní údaj je poměr stran displaye 16:10. To je super! Ten relativní vertikální prostor je obrovsky důležitý.
    2. Zásadní údaj je nevýměnné SSD. To je peklo!!! (stačí aby to spadlo na zem a dostat z toho data bude fakt velký problém)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *