Dell XPS 13 2-in-1: Ice Lake v praxi

Rendering a Geekbench

Do rúk sa nám dostala horúca novinka v podobe 10. generácie Intel Ice Lake v prémiovom notebooku od Dell. Čo prináša tak dlho očakávaných 10 nanometrov, aké sú zmeny oproti predchádzajúcim generáciám a je naozaj nová grafika Iris Plus dostatočne výkonná na hranie v rozlíšení  Full HD? Nielen na tieto otázky sa pokúsime nájsť odpovede v tomto teste.

Rendering, Geekbench
V Cinebench môžete vidieť nárast o 7 – 14 % v single core skóre a až 41 – 43% v multi core oproti Core i7 8. generácie. V single core sme sa dostali na úroveň 45W procesorov v herných notebookoch. Zaujímavejší je ale nárast v multi core, kde pri rovnakom počte jadier a vlákien vidíte o 30 % vyšší výkon.V praktických testoch renderingu je možné pozorovať tiež výraznú úsporu času oproti predchádzajúcej i7. Konkrétne v Blenderi je 24 % úspora času a v POV-Ray až 30 %. Pri rovnakom počte jadier sú toto skvelé medzigeneračné zlepšenia.

Ďalšie syntetické testy Geekbench takisto ukazujú nezanedbateľný nárast výkonu. V single core testoch sme namerali nárast o 17, 18 a 22 %. Multicore mal ešte vyššie hodnoty a to 25, 21 a 37 %. Najväčšie rozdiely sme namerali ale v Compute testoch, ktoré sú zamerané na grafiku. Tu bol rozdiel až 65, či dokonca 98 %. To znamená, že Ice Lake grafika je takmer 2× taká výkonná ako v Kaby Lake-R.

  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Komentáre (3) Pridať komentár

    1. Rukami mi prechádzajú aj drahšie zariadenia a toto bol top model v ponuke, ktorý určite cenou ohurovať nebude. Testujem už aj druhý Ice Lake notebook od Lenova, ktorý je lepšie cenovo nastavený, určite sa preto nevyhnem porovnaniu…

  1. 1. Zásadní údaj je poměr stran displaye 16:10. To je super! Ten relativní vertikální prostor je obrovsky důležitý.
    2. Zásadní údaj je nevýměnné SSD. To je peklo!!! (stačí aby to spadlo na zem a dostat z toho data bude fakt velký problém)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *