Dell XPS 13 2-in-1: Ice Lake v praxi

Zahrievanie a výdrž na batériu

Do rúk sa nám dostala horúca novinka v podobe 10. generácie Intel Ice Lake v prémiovom notebooku od Dell. Čo prináša tak dlho očakávaných 10 nanometrov, aké sú zmeny oproti predchádzajúcim generáciám a je naozaj nová grafika Iris Plus dostatočne výkonná na hranie v rozlíšení  Full HD? Nielen na tieto otázky sa pokúsime nájsť odpovede v tomto teste.

Zahrievanie a výdrž na batériu

Zrejme jediné sklamanie v testoch sa objavilo pri teplotách v záťaži. Naprieč všetkými testami Dell dosahoval 100 °C a viac. To nie je žiadne zlepšenie oproti predchádzajúcim generáciam, napriek 10 nm výrobnému procesu. XPS 13 2in1 je tenké a malé zariadenie, napriek tomu by som však očakával lepšie teploty.


Pomerne dobrú hodnotu 6 hodín sme namerali v teste YT, čo je pri použití 4K solídna hodnota. Ako sme však už spomínali, ak je výdrž batérie vašou prioritou, držte sa preč od 4K displeja a zvolte Full HD model. Tak môžete očakávať podľa môjho odhadu v tomto teste 9 – 10 hodín.

  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Komentáre (3) Pridať komentár

    1. Rukami mi prechádzajú aj drahšie zariadenia a toto bol top model v ponuke, ktorý určite cenou ohurovať nebude. Testujem už aj druhý Ice Lake notebook od Lenova, ktorý je lepšie cenovo nastavený, určite sa preto nevyhnem porovnaniu…

  1. 1. Zásadní údaj je poměr stran displaye 16:10. To je super! Ten relativní vertikální prostor je obrovsky důležitý.
    2. Zásadní údaj je nevýměnné SSD. To je peklo!!! (stačí aby to spadlo na zem a dostat z toho data bude fakt velký problém)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *