Fractal Design Define S2 – uberá na HDD, pridáva na chladení

Záver

Výber počítačovej skrinky je pri stavaní počítača kľúčový. Okrem toho že určuje to, ako bude počítač vyzerať, ovplyvňuje aj možnosť použitia konkrétnych komponentov a tiež komfort pri jeho stavaní. Fractal Design Define S2, ktorej patrí táto recenzia, je sestrou populárnej Define R6. Líši sa najmä absenciou úložísk pre HDD disky v prednej časti, kde sa tak otvára tak priestor na vodné chladenie či lepšiu dostupnosť vnútorného priestoru. 

Záver

Fractal Design Define S2 je veľmi podarená skrinka. Spracovanie je na špičkovej úrovni a výrobca dbal aj na detaily. To je vidieť napríklad na balení, úchyte bočníc, pružinovom mechanizme horného panela, rámčeku na zdroj, gumových záslepkách otvorov pri doske či skruktách na držiakoch HDD.

Skrinka ponúka množstvo priestoru na manipulácia a pohodlné skladanie rovnako aj pre úpravy a vodný okruh. Je tak vhodnejšia na úpravy ako Define R6, kde celú prednú časť zaberajú diskové pozície.

Jediným negatívom, ktoré som našiel, je riešenie horného panela a držiaka pre ventilátory. Pružinový mechanizmus je vymyslený dobre, no samotný horný panel ModuVent sa mi nepodarilo rozobrať kvôli obavám o jeho poškodenie. Držiak na ventilátory je zase uchytený 4 skrutkami, čo je zdĺhavé na montáž a jedna z mála oblastí, kedy ste nútený použiť skrutkovať. Veľa vecí na skrinke sa dá spraviť bez neho.

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Aké systémové ventilátory: 140mm stock alebo menšie a drahšie?

Dobrá cirkulácia vzduchu je základ každého počítača. Mnohí dozaista máte skrinku, kde sú v základe nainštalované 140mm ventilátory a možno ste rozmýšlali, či nebudú lepšie nejaké drahšie 120mm, medzi ktorými je predsa len lepší výber. V mainstreamovej Fractal Design Define S som otestoval, čo spraví výmena Dynamic GP14 za o číslo menšie BeQuiet! Silent Wings 3. Celý článok „Aké systémové ventilátory: 140mm stock alebo menšie a drahšie?“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Fractal Design Define R6. Nová generace superpopulární skříně

Skříně Fractal Design jsou hodně populární, takže vydání nového typu je svým způsobem i událost, ačkoliv skříň je takový pasivní komponent, na kterém by na první pohled nemělo až tak záležet. (Dokud se nezohledňují kvality jako tichý provoz a nejrůznější faktory přispívající ke „komfortu“.) Švédská firma nyní vypouští novou vylepšenou verzi skříně Define, která osobám tuto značku ctící přinese nové možnosti. Celý článok „Fractal Design Define R6. Nová generace superpopulární skříně“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (4) Pridať komentár

 1. Skrinka je fajn, ale pri tej cene radšej lacnejšiu R6. Je univerzálnejšia a pritom sa vnútro dá oholiť a spraviť z nej v podstate plnohodnotnú S. Nechápem cenovú politiku Fractalu u tejto bedne.

  1. Možno je tá vyššia cena spôsobená tým, že sa očakávajú nižšie predaje (čo je pri nových značkách, akou séria S je, typické)? Predsa len sa tolko tých kusov asi nepredá, takže i sériová výroba bude slabšia a súčasne nároky na marketingové aktivity môžu byť vyššie než u notoricky známych Rx, ktoré zase netreba toľko dávať na oči. Ktovie… jasné, nič z toho koncového zákazníka zaujímať nemusí, ale práve možno za týmto tkvie ona prirážka.

   1. To ma tiež napadlo, ale prvá generácia S bola lacnejšia než R5, cca 80 vs. 100 € alebo tak nejako? Uvidíme časom, ale je to divné.

  2. Ale S2 má v základu USB C panel, za který si u R6 musíš připlatit a dostaneš se na vyšší cenu jak u S2, takže bych úplně neříkal, že ta cena je vyšší. Podle mě je naprosto odpovídající.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *