Gigabyte M32UC: 4K pri 160 Hz na zakrivených 32 palcoch

Možnosti nastavení

Monitorom momentálne kraľujú pravdepodobne modely s 27-palcovými uhlopriečkami,  čo je vzhľadom na ich cenu a dostupnosť logické. Ďalší krok evolúcie sú 32-palcové modely, medzi ktoré patrí aj testovaný M32UC od Gigabyte. Ten akoby z oka vypadol dávnejšie testovanému G32QC. Vzhľad je však to jediné v čom sa podobajú, nakoľko M32UC je trochu „iné zviera“. 4K pri 160 Hz a KVM sú len špičkou ladovca toho, čo monitor ponúka.

Možnosti nastavení

Na ovládanie menu OSD slúži 5-smerový joystick, ktorý nájdeme na pravej časti monitora zozadu. Nad ním sa potom nachádza už spomínané tlačidlo KVM. Pri použití viacerých monitorov môže byť toto umiestnenie trochu nešťastné a joystick by preto bolo možno lepšie mať uprostred monitora odspodu a KVM tlačidlo by mohlo byť na spodnej brade spredu alebo odspodu.

Joystick ponúka aj niekoľko rýchlych akcií, ktoré si viete prispôsobiť.

Prvou z možností v nastaveniach sú herné funkcie ako Aim Stabilizer Sync či Black Equalizer. Nastavuje sa tu tiež Overdrive a FreeSync.

Nastavenia obrazu ponúkajú výber z roznych režimov, ktoré si viete dodatočne prispôsobiť a tak isto resetovať. Okrem toho viete mať nastavené rôzne režimy obrazu pre rôzne vstupy.

Displej ďalej ponúka výber vstupu a možnosť pretaktovania na 160 Hz pri pripojení cez DisplayPort.

Nechýba ani PiP a PbP s nastaveniami pozícií aj veľkostí, na ktoré sa pozrieme nižšie.

Spomínané nastavenia rýchlych akcií joysticku nájdete pod Quick Switch, okrem toho v systémových nastaveniach nájdete tiež prispôsobenie zobrazenia samotného menu OSD.

Ďalšia časť systémových nastavení ponúka ovládanie USB nabíjania, HDMI CEC, LED indikátora či automatického vypnutia.

Na záver už ostali len zmena jazyku, možnosť uloženia do profilu a resetovanie všetkých nastavení.

Monitor tiež ponúka GameAssist, čo je herné pomocník pre zobrazenie mieridla, odpočtu, obnovovacej frekvencie, či po pripojení k PC aj systémových informácií ako sú teploty či takty.

   

Nájdeme tu tiež funkciu pre zarovnanie monitor pri použití dvoch či troch kúskov. Vďaka vodiacim čiaram ich budete môcť dostať do roviny.

Monitor ponúka viacero režimov PiP a PbP, na ktoré sa teraz pozrieme.

Prvým je režim PbP, pri ktorom viete zobraziť dva zdoje naraz vedľa seba a to buď pri zachovaní pomeru strán alebo pri maximalizácii obsahu.

Režim PiP zobrazuje neden obraz nad druhom, pričom druhý je menší a v jednom zo štyroch rohov. Medzi hlavným a vedľajší obrazom viete prepínať.

Takisto je možné meniť veľkosť okna na jednu z troch veľkostí.

Okrem veľkosti sa dá okno presunúť do jedného zo štyroch rohov.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Gigabyte B760I Aorus Pro DDR4: Malá, silná, cenou atraktívna

V testoch sme sa venovali základnej doske Mini-ITX. Nad tento formát sa zvykne v súvislosti s výkonnými procesormi dávať varovný prst, ale často neopodstatnene. To by bolo dokonca aj v prípade jedného z najlacnejších modelov pre platformu LGA 1700 – B760I Aorus Pro DDR4. „Odrezané“ je predovšetkým to, čo nemusíte potrebovať napríklad preto, že väčší počet slotov nielenže nevyužijete, ale ani nezapadá do vízie priestorovo úspornej PC zostavy. Celý článok „Gigabyte B760I Aorus Pro DDR4: Malá, silná, cenou atraktívna“ »

  •  
  •  
  •  

Aorus RTX 4080 Super Master 16G: Problém RX 7900 XTX

Nové RTX 4080 vo variante Super konkurenčné Radeony (RX 7900 XTX) tvrdo atakujú vo všetkých smeroch. K ich posunu došlo nielen pre rýchlejšie GPU (oproti neSuper RTX 4080), ale aj pre vyššiu priepustnosť pamätí. Tie má RTX 4080 Super spomedzi všetkých GeForce postavených na architektúre Nvidia Ada Lovelace najrýchlejšie. RTX 4080 Super v testovanom variante Aorus Master 16G je pritom naozaj extrémna grafická karta. Celý článok „Aorus RTX 4080 Super Master 16G: Problém RX 7900 XTX“ »

  •  
  •  
  •  

Herní monitor Gigabyte plně využije DisplayPort 2.1 s UHBR 20

Už v průběhu loňska se objevil první monitor (od Samsungu) využívající připojení přes DisplayPort 2.1, které je již podporováno na grafikách Intelu a AMD (u Nvidie, jak známo, ne). Ten ovšem ještě nejede na úplně maximální kapacitě tohoto rozhraní. Na CES 2024 se ale objevil první monitor, který toto nové rozhraní ždímá naplno a využije propustnost až 77 GB/s, kterou DisplayPort 2.1 nabízí. Díky tomu se vyhne dnes všudypřítomné kompresi. Celý článok „Herní monitor Gigabyte plně využije DisplayPort 2.1 s UHBR 20“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *