Lenovo Legion 7i – najlepší herný notebook roka?

Testy displeja

Lenovo Legion už dávno nie je začínajúcou značkou, práve naopak. V posledných rokoch si vydobil silnú pozíciu medzi hernými značkami ako Asus, MSI či Gigabyte. Vďačí tomu najmä herným turnajom, kde Legion vídame pomerne často, ale predovšetkým notebookovej divízii, ktorá rozhodne zamiešala karty na trhu herných notebookov. Nová vlajková loď Legion 7i musí nielen nadviazať na skvelého predchodcu, ale aj poraziť silnú konkurenciu.

Gamut, jas a odchýlka

Obrazové vlastnosti displeja sme odmerali pomocou sondy Datacolor Spyder5Elite. Displej je pri herných notebookoch jednou z kľúčových vlastností pre plnohodnotný zážitok na cestách. Posledné notebooky mali buď 4K 60 Hz displeje so skvelými farbami, alebo rýchle panely Full HD, kde farby neboli zlé, no nebola to úplná špička. Takisto G-Sync sa v poslednej dobe akosi vytratil z nami testovaných kúskov.

Legion 7i v oblasti displeja ponúka azda najlepšie riešenie, aké sme tu tento rok mali. 144 Hz je na hranie hier viac než dosť a hoci sme tu mali aj 300 Hz displej, reálne také FPS bude pomerne komplikované dosiahnuť, hlavne pri AAA tituloch. Naopak, viac než nezmyselne vysoké FPS by sa hodila technológia na vyhladzovanie obrazu a Legion preto ponúka G-Sync. Môžete si povedať, že pôjde teda o akýsi priemerný rýchly herný panel, ktorý nie je vhodný na grafickú prácu. Opak je pravdou. 100 % podpora AdobeRGB, 500 nit jas a DisplayHDR 400 sú parametre, ktoré u herných notebookov len tak neuvidíte.

Parametre udávané výrobcom sa nám viac menej potvrdili. 100 % sRGB, 100 % AdobeRGB, 98 % DCI-P3 a 100 % NTSC sú naozaj skvelé hodnoty. Gamma 2,1 s miernou odchýlkou, pomerne dobrá uniformita farieb aj podsvietenie a jas 418 nitov sú tiež úctyhodné hodnoty. Skvelá je aj priemerná farebná odchýlka Delta-E s hodnotou 1,68.

Papierové parametre aj reálne namerané výsledky sú naozaj skvelé a displej patrí medzi najlepšie, aké sme tu mali a nebojím sa dokonca povedať, že by mohlo ísť o najlepší herný displej vôbec.

Aby toho nebolo málo, na ovládanie displeja a farebných profilov ponúka výrobca aj aplikáciu X-Rite Color Assistant, kde si môžete vybrať z viacerých dedikovaných farebných profilov.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Legion 7 (16, AMD): Ryzen 9 s nadopovanou GeForce RTX 3080

Legion je už medzi hráčmi pomerne známa a dobre rozšírená značka a notebooky, ktoré pod ňu spadajú, som v minulosti zvykol hodnotiť pozitívne. To preto, že prinášali dobrý výkon za rozumnú cenu a nadštandardné bývalo aj chladenie. Tento rok sa výrobca prekonal a s novým modelom série 7 útočí na najvyššie priečky vďaka novému 165 Hz displeju a až 165 W RTX 3080. Pozrite sa, ako si nový návrh notebooku poradí s takouto náložou. Celý článok „Legion 7 (16, AMD): Ryzen 9 s nadopovanou GeForce RTX 3080“ »

  •  
  •  
  •  

Lenovo chystá profesionálne počítače ThinkEdge SE30 a SE50

Na online výstave 2021 Digital Lenovo predstavilo dva počítače ThinkEdge. Vyznačujú sa malými rozmermi, ale pritom i robustnosťou, ale hlavne sú koncipované tak, aby vyhoveli náročným požiadavkám podnikového prostredia. Či už z pohľadu výpočtového výkonu, konektivity, bezpečnosti alebo i tým, že sú pripravené do miest s veľmi nízkymi alebo naopak veľmi vysokými teplotami vzduchu. A znesú aj extrémnu vlhkosť. Celý článok „Lenovo chystá profesionálne počítače ThinkEdge SE30 a SE50“ »

  •  
  •  
  •  

Lenovo Legion 5 – 16 vlákien za tisíc eur

Lenovo Legion získalo na popularite aj vďaka tomu, že v ich ponuke nájdete dostupné, ale napriek tomu veľmi dobre vybavené modely. Novou modlou cenovo orientovaných zákazníkov je Legion 5, ktorý sa nebojí siahnuť po mobilnom Ryzene a agresívnej cenovke. Nižšia cena sa však logicky musí niekde odraziť a bude nás zaujímať, kde výrobca ubral v porovnaní s Legion 7i. Celý článok „Lenovo Legion 5 – 16 vlákien za tisíc eur“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (2) Pridať komentár

  1. Zdar, v kapitole „Režimy výkonu“ máte trochu zmatek. Pod tabulkou spotřeby CPU píšete „Silent má výrazne vyšší odber“ – přitom tabulka ukazuje pravý opak.
    Bylo by dobré provést test výkonu samotného CPU v jednotlivých režimech. Lze předpokládat, že takty CPU v silent jsou vyšší protože ho tolik neomezuje samotná kapacita chlazení, když je přidušení grafika.

    1. Ahoj, máš pravdu, malo tam byť nižší. Takisto súhlasím s tým, že v Silent má CPU vyššie takty práve kvôli obmedzeniu grafiky, čo sme videli pri spotrebe GPU. Tam boli naozaj veľké rozdiely v odbere pri jednotlivých režimoch. Legion 7i je jeden z prvých notebookov, ktorý podporuje Nvidia Dynamic Boost, teda dynamické zmeny vo výkone CPU a GPU v závislosti od požiadaviek, teda v hrách napríklad zobrať trochu šťavy procesoru a dať ju grafike, čo je vzhľadom na obmedzenú kapacitu chladenia naozaj zaujímavá funkcia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *