Lenovo Legion 7i – najlepší herný notebook roka?

Hodnotenie

Lenovo Legion už dávno nie je začínajúcou značkou, práve naopak. V posledných rokoch si vydobil silnú pozíciu medzi hernými značkami ako Asus, MSI či Gigabyte. Vďačí tomu najmä herným turnajom, kde Legion vídame pomerne často, ale predovšetkým notebookovej divízii, ktorá rozhodne zamiešala karty na trhu herných notebookov. Nová vlajková loď Legion 7i musí nielen nadviazať na skvelého predchodcu, ale aj poraziť silnú konkurenciu.

Hodnotenie

Lenovo Legion 7i 15IMHg05 (81YU0054CK) je veľmi vydarený herný notebook, ktorý ponúka množstvo pozitív a len mierne nedostatky. Za hlavné výhody považujem veľmi dobrú konfiguráciu CPU a GPU, ktorá vďaka prepracovanému chladeniu dosahovala nadštandardné výsledky naprieč testami a porážala aj výrazne drahšiu konfiguráciu. Chladenie ColdFront 2.0 je naozaj dobre spracované a umožňuje komponentom využívať maximum výkonu, čo býva častokrát problém pri tenkých herných notebookoch. Spracovanie, materiály a celkový dojem zo zariadenia je na výbornú, ale nič iné sa od Lenova ani očakávať nedá. Chválim klávesnicu aj portovú výbavu. Veľké plus dávam aj za displej, ktorý ponúka skvelé parametre na hranie aj grafickú prácu.

Negatíva sa hľadajú naozaj ťažko. Azda jediným je absencia biometrického zabezpečenia, čo je naozaj škoda. Čo by som do budúcna zlepšil sú reproduktory, kamera a možno touchpad, no tuto veľmi zohráva rolu to, že som zvyknutý na inú triedu zariadenia a kritika týchto oblastí je naozaj pritiahnutá za vlasy. Celkové hodnotenie vrátane ceny je myslím jednoznačné. Ide o najlepší herný notebook, aký sme tento rok testovali, za čo mu udeľujem ocenenie Top notch!

Notebook si môžete zakúpiť u nášho partnera czc.cz za 59 989 Kč/2290 eur


Za poskytnutie hier na testovanie ďakujeme Spacebaru

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Lenovo chystá profesionálne počítače ThinkEdge SE30 a SE50

Na online výstave 2021 Digital Lenovo predstavilo dva počítače ThinkEdge. Vyznačujú sa malými rozmermi, ale pritom i robustnosťou, ale hlavne sú koncipované tak, aby vyhoveli náročným požiadavkám podnikového prostredia. Či už z pohľadu výpočtového výkonu, konektivity, bezpečnosti alebo i tým, že sú pripravené do miest s veľmi nízkymi alebo naopak veľmi vysokými teplotami vzduchu. A znesú aj extrémnu vlhkosť. Celý článok „Lenovo chystá profesionálne počítače ThinkEdge SE30 a SE50“ »

 •  
 •  
 •  

Lenovo Legion 5 – 16 vlákien za tisíc eur

Lenovo Legion získalo na popularite aj vďaka tomu, že v ich ponuke nájdete dostupné, ale napriek tomu veľmi dobre vybavené modely. Novou modlou cenovo orientovaných zákazníkov je Legion 5, ktorý sa nebojí siahnuť po mobilnom Ryzene a agresívnej cenovke. Nižšia cena sa však logicky musí niekde odraziť a bude nás zaujímať, kde výrobca ubral v porovnaní s Legion 7i. Celý článok „Lenovo Legion 5 – 16 vlákien za tisíc eur“ »

 •  
 •  
 •  

Lenovo Legion Y740S – herný notebook bez grafiky?

Herné notebooky v tenkom tele často trpia dvoma nedostatkami – prehrievaním a krátkou výdržou. Čo robiť, ak chcete vysoký procesorový výkon, ale v tenkom tele, s dobrou výdržou a zároveň neprísť o grafický výkon, keď ste doma alebo v práci? Herný notebook s dedikovanou grafikou bude vždy ťažší ako ultrabook a neponúkne ani takú výdrž. Na druhej strane ultrabookom chýba výkon CPU. Legion Y740S prináša riešenie tejto dilemy. Celý článok „Lenovo Legion Y740S – herný notebook bez grafiky?“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

 1. Zdar, v kapitole „Režimy výkonu“ máte trochu zmatek. Pod tabulkou spotřeby CPU píšete „Silent má výrazne vyšší odber“ – přitom tabulka ukazuje pravý opak.
  Bylo by dobré provést test výkonu samotného CPU v jednotlivých režimech. Lze předpokládat, že takty CPU v silent jsou vyšší protože ho tolik neomezuje samotná kapacita chlazení, když je přidušení grafika.

  1. Ahoj, máš pravdu, malo tam byť nižší. Takisto súhlasím s tým, že v Silent má CPU vyššie takty práve kvôli obmedzeniu grafiky, čo sme videli pri spotrebe GPU. Tam boli naozaj veľké rozdiely v odbere pri jednotlivých režimoch. Legion 7i je jeden z prvých notebookov, ktorý podporuje Nvidia Dynamic Boost, teda dynamické zmeny vo výkone CPU a GPU v závislosti od požiadaviek, teda v hrách napríklad zobrať trochu šťavy procesoru a dať ju grafike, čo je vzhľadom na obmedzenú kapacitu chladenia naozaj zaujímavá funkcia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *