Lenovo Legion 5 – 16 vlákien za tisíc eur

Režimy výkonu

Lenovo Legion získalo na popularite aj vďaka tomu, že v ich ponuke nájdete dostupné, ale napriek tomu veľmi dobre vybavené modely. Novou modlou cenovo orientovaných zákazníkov je Legion 5, ktorý sa nebojí siahnuť po mobilnom Ryzene a agresívnej cenovke. Nižšia cena sa však logicky musí niekde odraziť a bude nás zaujímať, kde výrobca ubral v porovnaní s Legion 7i.

Režimy výkonu

Notebook ponúka v Lenovo Vantage možnosť vybrať si z režimov výkonu Performance, Balance a Silent.

Všetky testy boli robené v Performance režime, no stojí za to sa pozrieť, aké rozdiely jednotlivé režimy ponúkajú. Porovnávame preto priebehy výkonu v kombinovanej záťaži pomocou 3DMarku v benchmarku Fire Strike.

Takty procesora sú chaotické naprieč všetkými režimami a nie je vidieť žiadne značné rozdiely.

Krivka spotreby je vo všetkých režimoch prakticky zhodná, akurát v poslednom vrchole vidíme skorší prepad v prípade tichého režimu.

Rovnako ako pri spotrebe aj teploty sú veľmi podobné a len ťažko sa rozlišuje medzi jednotlivými režimami.

Ako je na tom grafika? Žiadne rozdiely v záťaži ako pri Blenderi nevidieť, grafika teda pracuje vždy naplno.

Takty grafiky sú podobne ako pri procesore viac menej zhodné a žiadne viditeľné rozdiely sme nezaznamenali.

Rovnaká situácia je aj pri spotrebe grafiky, opäť žiadne merateľné rozdiely medzi režimami výkonu.

Prvý viditeľný rozdiel vidíme až pri teplotách grafik, kde vidíme rozdiely 1-3 stupne, pričom najlepšie výsledky dosahuje režim Výkon a najhoršie Tichý, ako by sa dalo očakávať.

Mierne sklamanie vidíme pri výsledkoch režimov, kde už priebehové grafy naznačovali, že rozdiely budú aj vo výsledku asi len minimálne. Pohybujeme sa v rozdieloch 1 %, čo znamená jednu z dvoch vecí. Buď opäť pozorujeme efektivitu procesora, ktorý ani silent režim výrazne neobmedzuje a vzhľadom na prítomnosť menej výkonnej grafiky nedochádza ani k nejakému boju o napájanie medzi CPU a GPU, alebo testovaný kus má nejaký bug v Lenovo Vantage a režimy nefungujú správne. V Legion 7i totiž ukazovali merateľné rozdiely a fungovali tak podľa predstáv.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Legion 7 (16, AMD): Ryzen 9 s nadopovanou GeForce RTX 3080

Legion je už medzi hráčmi pomerne známa a dobre rozšírená značka a notebooky, ktoré pod ňu spadajú, som v minulosti zvykol hodnotiť pozitívne. To preto, že prinášali dobrý výkon za rozumnú cenu a nadštandardné bývalo aj chladenie. Tento rok sa výrobca prekonal a s novým modelom série 7 útočí na najvyššie priečky vďaka novému 165 Hz displeju a až 165 W RTX 3080. Pozrite sa, ako si nový návrh notebooku poradí s takouto náložou. Celý článok „Legion 7 (16, AMD): Ryzen 9 s nadopovanou GeForce RTX 3080“ »

  •  
  •  
  •  

Lenovo chystá profesionálne počítače ThinkEdge SE30 a SE50

Na online výstave 2021 Digital Lenovo predstavilo dva počítače ThinkEdge. Vyznačujú sa malými rozmermi, ale pritom i robustnosťou, ale hlavne sú koncipované tak, aby vyhoveli náročným požiadavkám podnikového prostredia. Či už z pohľadu výpočtového výkonu, konektivity, bezpečnosti alebo i tým, že sú pripravené do miest s veľmi nízkymi alebo naopak veľmi vysokými teplotami vzduchu. A znesú aj extrémnu vlhkosť. Celý článok „Lenovo chystá profesionálne počítače ThinkEdge SE30 a SE50“ »

  •  
  •  
  •  

Lenovo Legion 7i – najlepší herný notebook roka?

Lenovo Legion už dávno nie je začínajúcou značkou, práve naopak. V posledných rokoch si vydobil silnú pozíciu medzi hernými značkami ako Asus, MSI či Gigabyte. Vďačí tomu najmä herným turnajom, kde Legion vídame pomerne často, ale predovšetkým notebookovej divízii, ktorá rozhodne zamiešala karty na trhu herných notebookov. Nová vlajková loď Legion 7i musí nielen nadviazať na skvelého predchodcu, ale aj poraziť silnú konkurenciu. Celý článok „Lenovo Legion 7i – najlepší herný notebook roka?“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (2) Pridať komentár

    1. Ahoj, idem si oči vyočiť, ale nikde ten preklep v článku nevidím, môžeš ma prosím nasmerovať? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *