Lenovo Legion 7i – najlepší herný notebook roka?

3D/PC Mark a Unigine Heaven/Superposition

Lenovo Legion už dávno nie je začínajúcou značkou, práve naopak. V posledných rokoch si vydobil silnú pozíciu medzi hernými značkami ako Asus, MSI či Gigabyte. Vďačí tomu najmä herným turnajom, kde Legion vídame pomerne často, ale predovšetkým notebookovej divízii, ktorá rozhodne zamiešala karty na trhu herných notebookov. Nová vlajková loď Legion 7i musí nielen nadviazať na skvelého predchodcu, ale aj poraziť silnú konkurenciu.

3D/PC Mark a Unigine Heaven/Superposition

Kombinovaný test PCMark 10 ukazuje dominanciu Legionu so 16 % náskokom pred MSI, 23 % nadelil OMENu a až 29 % Asusu. Nakoľko ide o dlhý, 20 – 40 minútový test, určite tu zavážilo chladenie, ktoré má 7i veľmi dobre spracované.
Herne orientované 3D Mark Firestrike, Time Spy a Sky Diver potvrdzujú dominanciu Legionu z PCMarku. Vo Firestrike je síce len o chlp rýchlejší ako M15, no na MSI a OMEN už získal 2 a 11 %. V Time Spy sú rozdiely väčšie a to 2/6/20 % oproti Asus/MSI/OMEN. Sky Diver ako najmenej náročný test z trojice ukazuje prekvapivo ešte väčšie rozdiely. MSI stráca síce len 2 %, no OMEN už 25, a Asus, ktorému test vôbec nesadol, dokonca 81 %.


Testy zamerané na funkcie RTX a DLSS opäť ukazujú merateľné rozdiely medzi Legion 7i a konkurenciou. V Port Royal je Legion o 5 % rýchlejší ako MSI a až 21 % než OMEN. Pri DLSS 1 testoch Legion tesne víťazí nad MSI pri zapnutom aj vypnutom režime, konkrétne o 4 a 6 %, no v praxi ide len o 1–2 FPS. Novšia verzia DLSS 2 ukazuje veľmi podobné výsledky, teda 3/4 % náskok pred MSI a 15/17 % pred OMEN.Do 3DMarku pribudli nové testy, ktoré budeme do budúcna tiež používať. Zatiaľ však nemáme s čím Legion porovnať, komentár k výsledkom je teda bezpredmetný.Herné testy Unigine Heaven opäť ukazujú vyšší výkon Legion 7i proti GS66. Dobre sa v tomto teste darí aj M15, ktorá je dokonca o máličko rýchlejšia než Legion. Hovorím o 3–5 % v prospech Asus.Posledné grafické testy Unigine Superposition na situácii nič nemenia. Legion poráža MSI aj OMEN, no opäť vidíme na vrchole Asus, tentokrát o 6 %.

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Lenovo chystá profesionálne počítače ThinkEdge SE30 a SE50

Na online výstave 2021 Digital Lenovo predstavilo dva počítače ThinkEdge. Vyznačujú sa malými rozmermi, ale pritom i robustnosťou, ale hlavne sú koncipované tak, aby vyhoveli náročným požiadavkám podnikového prostredia. Či už z pohľadu výpočtového výkonu, konektivity, bezpečnosti alebo i tým, že sú pripravené do miest s veľmi nízkymi alebo naopak veľmi vysokými teplotami vzduchu. A znesú aj extrémnu vlhkosť. Celý článok „Lenovo chystá profesionálne počítače ThinkEdge SE30 a SE50“ »

 •  
 •  
 •  

Lenovo Legion 5 – 16 vlákien za tisíc eur

Lenovo Legion získalo na popularite aj vďaka tomu, že v ich ponuke nájdete dostupné, ale napriek tomu veľmi dobre vybavené modely. Novou modlou cenovo orientovaných zákazníkov je Legion 5, ktorý sa nebojí siahnuť po mobilnom Ryzene a agresívnej cenovke. Nižšia cena sa však logicky musí niekde odraziť a bude nás zaujímať, kde výrobca ubral v porovnaní s Legion 7i. Celý článok „Lenovo Legion 5 – 16 vlákien za tisíc eur“ »

 •  
 •  
 •  

Lenovo Legion Y740S – herný notebook bez grafiky?

Herné notebooky v tenkom tele často trpia dvoma nedostatkami – prehrievaním a krátkou výdržou. Čo robiť, ak chcete vysoký procesorový výkon, ale v tenkom tele, s dobrou výdržou a zároveň neprísť o grafický výkon, keď ste doma alebo v práci? Herný notebook s dedikovanou grafikou bude vždy ťažší ako ultrabook a neponúkne ani takú výdrž. Na druhej strane ultrabookom chýba výkon CPU. Legion Y740S prináša riešenie tejto dilemy. Celý článok „Lenovo Legion Y740S – herný notebook bez grafiky?“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

 1. Zdar, v kapitole „Režimy výkonu“ máte trochu zmatek. Pod tabulkou spotřeby CPU píšete „Silent má výrazne vyšší odber“ – přitom tabulka ukazuje pravý opak.
  Bylo by dobré provést test výkonu samotného CPU v jednotlivých režimech. Lze předpokládat, že takty CPU v silent jsou vyšší protože ho tolik neomezuje samotná kapacita chlazení, když je přidušení grafika.

  1. Ahoj, máš pravdu, malo tam byť nižší. Takisto súhlasím s tým, že v Silent má CPU vyššie takty práve kvôli obmedzeniu grafiky, čo sme videli pri spotrebe GPU. Tam boli naozaj veľké rozdiely v odbere pri jednotlivých režimoch. Legion 7i je jeden z prvých notebookov, ktorý podporuje Nvidia Dynamic Boost, teda dynamické zmeny vo výkone CPU a GPU v závislosti od požiadaviek, teda v hrách napríklad zobrať trochu šťavy procesoru a dať ju grafike, čo je vzhľadom na obmedzenú kapacitu chladenia naozaj zaujímavá funkcia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *