Lenovo Legion 7i – najlepší herný notebook roka?

Herné testy – dedikovaná grafika

Lenovo Legion už dávno nie je začínajúcou značkou, práve naopak. V posledných rokoch si vydobil silnú pozíciu medzi hernými značkami ako Asus, MSI či Gigabyte. Vďačí tomu najmä herným turnajom, kde Legion vídame pomerne často, ale predovšetkým notebookovej divízii, ktorá rozhodne zamiešala karty na trhu herných notebookov. Nová vlajková loď Legion 7i musí nielen nadviazať na skvelého predchodcu, ale aj poraziť silnú konkurenciu.

Herné testy – dedikovaná grafika

V herných testoch je opäť zaujímavý rozdiel medzi GS66 a Duo 15, ktoré sú oba vybavené RTX 2080 Super Max-Q a takisto M15. Tá má síce slabšiu RTX 2070 Super Max-Q, ale vonkajšími rozmermi a tenkým telom sa viac podobá na GS66, kdežto Duo 15 má kvôli väčším rozmerom a chladeniu AAS zjavnú výhodu.V GTA vidíme víťazstvo Legionu nad konkurenciou, konkrétne Asus stratil 5 %, MSI 43 % a OMEN až 64 %. Ide naozaj o veľké rozdiely a jedine M15 v tejto hre ponúka porovnateľný výkon ako Legion.
Vo Far Cry môžete opäť vidieť prvenstvo Legionu, hoci priemerné FPS sú zhodné s MSI. Asus stráca 6 % a OMEN 14 %.
Odyssey ukazuje veľmi vyrovnané výsledky priemerných FPS medzi Legion, MSI a Asus, zatiaľ čo OMEN zaostáva o 12 %. Pozrime sa teda na minimálne FPS, kde Legion a MSI podávajú lepšie výsledky než Asus aj OMEN.
Novým testovaným titulom je AC Valhalla, kde pozorujeme podobné výsledky ako pri Odyssey. Vyzerá to teda tak, že novinka bude podobne náročná ako starší titul z rodiny.SOTTR potvrdzuje nastolený trend dominancie Legionu pred MSI o 3 %, OMEN 18 % a Asus až 47 %.
V Metre prekvapivo Asus podáva veľmi dobré výsledky a Legion naň stráca 3 %. MSI však na 7i nestačí o 6 % a OMEN až o 27 %.
Pri zapnutom RTX sa v Metre rozdiel zvýšil na 5 % medzi Asus a Legion, a mierne znížil medzi Legion a MSI na 4 % a OMEN na 25 %.

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Lenovo chystá profesionálne počítače ThinkEdge SE30 a SE50

Na online výstave 2021 Digital Lenovo predstavilo dva počítače ThinkEdge. Vyznačujú sa malými rozmermi, ale pritom i robustnosťou, ale hlavne sú koncipované tak, aby vyhoveli náročným požiadavkám podnikového prostredia. Či už z pohľadu výpočtového výkonu, konektivity, bezpečnosti alebo i tým, že sú pripravené do miest s veľmi nízkymi alebo naopak veľmi vysokými teplotami vzduchu. A znesú aj extrémnu vlhkosť. Celý článok „Lenovo chystá profesionálne počítače ThinkEdge SE30 a SE50“ »

 •  
 •  
 •  

Lenovo Legion 5 – 16 vlákien za tisíc eur

Lenovo Legion získalo na popularite aj vďaka tomu, že v ich ponuke nájdete dostupné, ale napriek tomu veľmi dobre vybavené modely. Novou modlou cenovo orientovaných zákazníkov je Legion 5, ktorý sa nebojí siahnuť po mobilnom Ryzene a agresívnej cenovke. Nižšia cena sa však logicky musí niekde odraziť a bude nás zaujímať, kde výrobca ubral v porovnaní s Legion 7i. Celý článok „Lenovo Legion 5 – 16 vlákien za tisíc eur“ »

 •  
 •  
 •  

Lenovo Legion Y740S – herný notebook bez grafiky?

Herné notebooky v tenkom tele často trpia dvoma nedostatkami – prehrievaním a krátkou výdržou. Čo robiť, ak chcete vysoký procesorový výkon, ale v tenkom tele, s dobrou výdržou a zároveň neprísť o grafický výkon, keď ste doma alebo v práci? Herný notebook s dedikovanou grafikou bude vždy ťažší ako ultrabook a neponúkne ani takú výdrž. Na druhej strane ultrabookom chýba výkon CPU. Legion Y740S prináša riešenie tejto dilemy. Celý článok „Lenovo Legion Y740S – herný notebook bez grafiky?“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

 1. Zdar, v kapitole „Režimy výkonu“ máte trochu zmatek. Pod tabulkou spotřeby CPU píšete „Silent má výrazne vyšší odber“ – přitom tabulka ukazuje pravý opak.
  Bylo by dobré provést test výkonu samotného CPU v jednotlivých režimech. Lze předpokládat, že takty CPU v silent jsou vyšší protože ho tolik neomezuje samotná kapacita chlazení, když je přidušení grafika.

  1. Ahoj, máš pravdu, malo tam byť nižší. Takisto súhlasím s tým, že v Silent má CPU vyššie takty práve kvôli obmedzeniu grafiky, čo sme videli pri spotrebe GPU. Tam boli naozaj veľké rozdiely v odbere pri jednotlivých režimoch. Legion 7i je jeden z prvých notebookov, ktorý podporuje Nvidia Dynamic Boost, teda dynamické zmeny vo výkone CPU a GPU v závislosti od požiadaviek, teda v hrách napríklad zobrať trochu šťavy procesoru a dať ju grafike, čo je vzhľadom na obmedzenú kapacitu chladenia naozaj zaujímavá funkcia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *