OMEN 15: herný notebook s vynikajúcou konektivitou

Hodnotenie

Herný rad OMEN od HP sa každým rokom zlepšuje a pomaly ale iste si vybojoval miesto medzi značkami ako Asus, MSI či Gigabyte. Najnovšia iterácia OMEN 15 prináša výrazný redizajn na vonok ale aj vo vnútri. Takisto ide o jeden z mála notebookov, ktorý ponúka procesory AMD Ryzen 4000 (Renoir), hoci testovanú konfiguráciu máme s 10. generáciou Intel, ale na rozdiel od AMD (so slabšími GPU) až s GeForce RTX 2070.

Hodnotenie

OMEN 15 je zaujímavý osviežením herného trhu, kde dominujú značky ako Asus, MSI či iné väčšie herné značky. OMEN sa stáva rešpektovanou značkou, ktorá je však stále vo vývoji, čo dokazujú veľké generačné rozdiely medzi zariadeniami, či už dizajnové alebo funkčné. Nová 15tka sa celkom podarila, má viac menej všetko, čo by ste si mohli od herného notebooku želať. Chválim predovšetkým skvelú portovú výbavu, dobré spracovanie a prepracované chladenie, ktoré umožňuje notebooku vytlačiť o zopár percent viac výkonu z rovnakého procesora ako konkurencia. Veľmi zvláštne je ale chovanie režimov notebooku, kde Balance poráža v grafickom zaťažení Performance, čo akosi nezodpovedá ich pomenovaniam.

Zaujímavým aspektom OMEN 15 je široká ponuka konfigurácií nielen s Intel ale aj s procesormi AMD. Konfigurácie sa tak hýbu od cca 1000 do takmer 2000 eur pri nami testovanej najvyššej výbave. Osobne by som siahol asi po kombinácii 4800H a RTX 2060. Pri testovanom kúsku je trochu sklamaním absencia grafiky RTX Super, čo znamená nižší výkon v hrách oproti Zephyrus M15, a to aj napriek zjavne lepšiemu chladeniu OMENu, čo sme videli pri takmer všetkých testoch procesora. Široké cenové spektrum sa odrazilo na priemerných aspektoch ako displej, klávesnica či touchpad, ktoré síce neurazia, no nie je to žiadna hitparáda. Zamrzí tiež absencia biometrického zabezpečenia či priemerná výdrž batérie kvôli mierne nižšej kapacite, než ponúka konkurencia. Na záver teda zopakujem, že rozumnou voľbou pri kúpe OMEN 15 budú konfigurácie okolo 1500 eur. Testovaný kúsok nie je tak cenovo vzdialený od renomovanejšej konkurencie s menej nedostatkami, že by sa oplatilo zvoliť kompromis.

Notebook si môžete zakúpiť v hpobchod.sk za 1889 eur


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

HP Omen X 2S 15: Vysoký výkon, dva displeje, slušná mobilita

Notebooky s dvomi displejmi sa stávajú novým trendom a bolo to práve HP, ktoré uviedlo prvé takýto notebook. Ide o špičkový herný Omen X 2S 15, ktorý spája vysoký výkon, kvalitné materiály a zaujímavé funkcie. A popri tomto všetkom sa súčasne stále drží kompaktných rozmerov, aké sa od dobre prenositeľného zariadenia očakávajú. Mohol by toto byť najlepší herný notebook roka? Celý článok „HP Omen X 2S 15: Vysoký výkon, dva displeje, slušná mobilita“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Report: Ekologické HP predstavuje nové tlačiarne a notebooky

Firma HP nám ukázala nové ľahké a tenučké pracovné notebooky, ale aj herné stroje s výkonnými grafickými kartami. Okrem toho viacero inovatívnych tlačiarní, vrátane vreckovej a na v neformálnej atmosfére „na raňajkách“ sme sa bavili aj o témach ekológie a o hrozbách, ktoré predstavujú neoriginálne náplne do tonerov. S lacnejším síce ušetríte, ale pri podstatne nižšej kvalite tlače. Celý článok „Report: Ekologické HP predstavuje nové tlačiarne a notebooky“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Z predstavenia notebookov, monitorov a tlačiarní HP

Firma HP rozširuje svoju ponuku produktov o modernizované pracovné notebooky s masívnejším obsadzovaním procesorov AMD Ryzen. O atraktívne prírastky sa rozrastá i rodina herných mašín Omen. Nechýbali ale ani monitory do práce či na široko gamutové na grafiku a k videniu boli tlačiarne, v rámci ktorých nám HP ukázalo aj jednu revolučnú novinku. Na výstavisku bolo mnoho zaujímavého a z každého rožka troška. Celý článok „Z predstavenia notebookov, monitorov a tlačiarní HP“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (3) Pridať komentár

 1. Verzi Blenderu jasně specifikuj a není od věci uvádět pro přesnost i velikost renderované dlaždice.

  1. Doplníme do grafov, test v sekcii rendering je historicky robený na 2.79, nová sekcia s porovnaním CPU/GPU je na 2.90. Tiles sú v základnom nastavení 32×32.

   1. Děkuju 🙂 Odpusťte tykání, bezprostředně ujelo a vnímám to za nepatřičné. Velikost dlaždic raději uvádějte, ta se může narozdíl od výchozího vzorkování třeba i v některé z dalších verzí měnit s nastavením použití CPU/GPU. Pro konzistenci a srovnání mezi zařízeními už by to pak chtělo uvádět i vzorkování. Recenzi jsem neprocházel příliš pečlivě a tak jsem si všimnul už jen chybky v jednotkách u grafu GPU Load (%) 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *