Test skrinky Riotoro CR500. Alebo keď je v pekle chladno

Praktická elegánka

Riotoro je síce mladá firma, no jej produkty patria pod tie kvalitatívne lepšie v daných cenových kategóriach. Naprieč sortimentom majú herné periférie, vzduchové a vodné chladenie, zdroje a skrinky. Pri skrinkách aj zostaneme. Na podrobnejšie preskúmanie mi prišiel midi-tower s označením CR500. Okrem veľmi slušného vyhotovenia za 80 eur ponúka napríklad i vysokú efektivitu chladenia.

Základné parametre


Praktická elegánka

Škatuľa a obsah balenia sú takmer pri každej skrinke v low-ende a mid-ende totožné. Na potlači surového kartónu je vyobrazená skrinka z prednej strany, logo firmy Riotoro a základné parametre. Balenie okrem samotnej skrinky obsahuje skrutky, tri jednorazové pásky na upevnenie kabeláže a čo môže potešiť je i podrobný návod, ktorý je vhodný aj pre ,,prvoskladateľov”. Inak to nie je žiadne terno a príslušenstvo pozostáva len z najnutnejších vecí.

   

Skrinka je v škatuli uložená v molitanovej výplni, ktorá plní svoju funkciu ochrany pri preprave lepšie ako klasický polystyrén. Toto osobne beriem ako skvelú vizitku firmy, keď je vidieť zvýšené opatrenia v tom, aby  k vám produkt dorazil určite v poriadku.

Celá ľavá bočnica je tvorená zo 4mm temperovaného skla, kde sa samozrejme, ako sme zvyknutí, nachádza výstraha, aby ste manipulovali so sklom opatrne. Skrutky na uchytenie skla sú robustné, takže s prílišným utiahnutím už nedôjde k ich zničeniu, ako tomu bolo trochu raritne v prípade Antec DP501. Vysunuté závity na uchytenie skla sú obalené gumovým tlmičom. Ten odstráni prípadne vibrácie skla, ale aj manipulácia so skrinkou jeho (de)montáž skla je bezpečnejšia.

Predný panel je zložený z dvoch mriežok. Prvá mriežka s väčšími otvormi slúži k ochrane pred poškodením, je tvrdená z hrubšieho kovu. Druhá mriežka s menšími otvormi slúži ako prachový filter. Prívod chladného vzduchu do skrinky je vďaka konštrukcii predného panela zabezpečený v menšom objeme aj bez použitia predných ventilátorov.

    

Na spodnej časti predného panelu sa nachádza logo firmy, silueta býka, ktorá pri zapojeni cez kábel SATA svieti v tematickej červenej farbe.

Obe bočné strany predného panela majú vyťahovateľné prachové filtre naformátované do tvaru podlhovastých pásov. Je pravda, že by som si vedel predstaviť bočný aj predný prachový filter s jemnejším sitom pre vyššiu efektivitu, keďže je celá predná strana skrinky v podstate otvorená, no nie je to žiadna katastrofa, útok prachového vojska sa v skrinke nekoná.

Výrobca dobre umiestnil panel s tlačidlami a portami na vrchnú časť skrinky (a nie dopredu). Vďaka tomu nedochádza k obmedzovaniu rozsahu pohybu s odňatým predným panelom, káble tu nič neškrtia. K dispozícii je okrem tlačidla na zapnutie jeden port USB 3.2 gen 1, dva porty USB 2.0 a takisto dvakrát 3,5mm jack pre mikrofón/slúchadla a nechýba ani tlačidlo reset. Až tri porty USB (namiesto typických dvoch) potešia, no pokojne mohli byť v opačnom garde, to znamená dva rýchlejšie namiesto dvoch pomalých.

Tlačidlá reagujú až pri silnejšom stlačení, nie hneď na začiatku stisku. Je to neprirodzenejšie, ale dá sa na to zvyknúť. Vzhľad funkčného panela dodáva vrchnej časti skrinky kúsok elegancie, k čomu pomáhajú aj malé otvory v zadnej časti, ktoré sú orientačne umiestnené nad chladičom procesora. Keďže nie je možné umiestniť ventilátor na túto nevyužitú pozíciu, výrobca dal prachový filter z vnútornej strany skrinky a uchytil ho pomocou magnetov. Z hľadiska estetiky je to dobrý ťah.

No a potom je tu pomerne bežná zadná strana skrinky s výstupom na zdroj, záslepkami rozširujúcich kariet a s výrezom na I/O panel základnej dosky. Na vrchu, nad chladičom procesora, je prieduch typicky na montáž systémového ventilátora. Zmestíte sem ale i malého AIO vodníčka.

Zospodu sú štyri plastové nožičky, dva prachové filtre a nekrytý otvor od predného panela, kadiaľ sa prepasíruje dosť prachu. Filtre sú inak umiestnené pod zdrojom a šuplíkom na 3,5″ disky.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Test extra skrinky MSI Sekira 500X: 200 milimetrov v akcii

Firma MSI nám pravidelne prináša inovatívne riešenia naprieč celým segmentom PC hardvéru. V priebehu minulého roka vypustila do sveta novú radu skriniek Sekira v troch verziách. Sekira 500P, 500G a 500X. Rozdiely medzi nimi môžu pre niekoho byť markantné, pre iného zase zanedbateľné. Poďme sa pozrieme na to, čo nám môže, najdrahšia Sekira 500X, ponúknuť vo veľkom vyhotovení midi-tower. Celý článok „Test extra skrinky MSI Sekira 500X: 200 milimetrov v akcii“ »

  •  
  •  
  •  

Fractal Design Define R6. Nová generace superpopulární skříně

Skříně Fractal Design jsou hodně populární, takže vydání nového typu je svým způsobem i událost, ačkoliv skříň je takový pasivní komponent, na kterém by na první pohled nemělo až tak záležet. (Dokud se nezohledňují kvality jako tichý provoz a nejrůznější faktory přispívající ke „komfortu“.) Švédská firma nyní vypouští novou vylepšenou verzi skříně Define, která osobám tuto značku ctící přinese nové možnosti. Celý článok „Fractal Design Define R6. Nová generace superpopulární skříně“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *