AOC CQ32G2SE: väčší rýchly monitor za štyristo eur

Záver

Zahnuté herné monitory sa pomaly ale isto stávajú mainstreamovou záležitosťou. O miesto na vašom stole chce zabojovať aj novinka CQ32G2SE od AOC, ktorá sa snaží ohúriť ohúriť veľkými číslami, respektíve 32 palcami a obnovovacou frekvenciou displeja 165 Hz. Konkurencia je však tvrdá a silných vyzývateľov nájdeme aj vo vlastných radoch, nielen u konkurencie. Oplatí sa priplácať za väčšiu uhlopriečku?

Záver

AOC CQ32G2SE je pomerne rozporuplný monitor. Na jednej strane ponúka zaujímavé parametre v podobe väčšej 32-palcovej uhlopriečky s výrazným zakrivením a vysokou obnovovacou frekvenciou 165 Hz. Na strane druhej vidíme pomerne veľa nedostatkov oproti konkurencii a to aj vo vlastných radoch. Zmieniť môžem predovšetkým absenciu hubu USB, výškového a otočného polohovania či pomerne slabý jas a horšie než prezentované podanie farieb.

Azda najväčším otáznikom je však cena okolo 400 eur, kde máme pomerne silnú konkurenciu na všetkých frontoch. Z vlastných radov číha Q27G2U, ktorý ponúka podobné parametre, síce s rovnou a menšou obrazovkou, no na druhej strane hubom USB aj lepším polohovaním a o tretinu nižšou cenou. V rovnakej cenovej kategórii zase vidíme ultrarýchly Alienware AW2521HF, ktorý má ešte menšiu uhlopriečku, no 240 Hz, 400 nitov a výrazne lepšie podanie farieb. Najbližším konkurentom bude ale Gigabyte G32QC, ktorý má aj takmer zhodný panel, no opäť vyšší jas, lepšie farby, hub USB aj polohovanie. CQ32G2SE to nebude mať ľahké v takejto konkurencii a pravdepodobne jediným rozumným krokom na zvýšenie jeho atraktivity bude pokles cenovky na hranicu 300 eur, kde bude o čosi zaujímavejší.
 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Nový monitor AOC: Displej posadený na kokpite auta rallye

Pod značkou AOC vyšlo už niekoľko nevšedných monitorov, ktoré charakterizoval najmä výstredný stojan. Nedávno oznámený model PD27 však znovu posúva latku netradičnosti. Nosná konštrukcia je inšpirovaná klietkou závodného automobilu. A aby to ako celok dávalo zmysel aj v kontexte s cieľovou skupinou, má monitor obnovovaciu frekvenciu až 240 Hz. Cena je pritom, no… posúďte sami. Celý článok „Nový monitor AOC: Displej posadený na kokpite auta rallye“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita

Dizajnové monitory AOC sa v spolupráci so Studio F.A.Porsche sa rozrástli o nový kúsok. Naposledy testovaný Q27T1 zaujal netradičným stojanom a nový U32U1 plánuje v tomto trende pokračovať. Pridáva však k tomu väčšie rozmery aj rozlíšenie a širšie možnosti polohovania. Rovnako sa chce ukázať skvelým podaním farieb pre grafickú prácu, či veľmi solídnou portovou výbavou. Bude však dizajn jediným dôvodom na kúpu? Celý článok „Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

AOC Q27G2U – 144 Hz monitor za babku

Herné monitory AOC sa k nám dostávajú na testy pravideľne a túto značku ste už videli na zahnutom 34″ modeli a rovnako aj 240 Hz TN. Oba tieto monitory však sú  pomerne drahé, ako to už pri špičkových herných komponentoch a príslušenstve býva zvykom. Q27G2U je pre zmenu vďaka dostupnejšej cene zameraný na širšie publikum, no napriek tomu má však veľa spoločného s podstatne drahším CU34G2X. Celý článok „AOC Q27G2U – 144 Hz monitor za babku“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

 1. „+ 165 Hz s FreeSync aj podporou G-Sync“

  NE! Monitor ma FreeSync Premium a protoze ten je dle specifikace AdaptiveSync, kterou podporuje NVidie skrze svuj program GSync Compatible, mohl by teoreticky i pro GeForce karty byt AdaptiveSync funkcni. Vyrobce to vsak nikde neuvadi. A ani NVidia ho nema oficialne mezi podporovanymi displeji pro GSync Compatible, tudiz neni mozne napsat, ze ma podporu GSync. To je navic spatne, protoze GSync a GSync Compatible jsou dve ruzne veci.
  Pokud by recenzent GSync Compatible ozkousel a fungovalo to, tak by to bylo pekne, ale v clanku jsem to nenasel, pokud jsem to teda neprehledl.

  Jinak teda tyhle zakrivene monitory nechapu, nelibi se mi to a vubec nerozumim, ze to nekomu nevadi, ze je to zakrivene. Nevim, asi je to tim, ze jsem cely zivot zvyknuty na rovne obrazovky. Maximalne kdysi davno byly vypoukle, ovsem to bylo taky hrozne. 😉

  1. Ahoj, upravil som trochu terminológiu, nakoľko je to presne tak ako píšeš. Testoval som G-Sync Compatible režim, ktorý je možné v nastaveniach aktivovať, hoci monitor v zozname nie je a priamo podporuje len FreeSync Premium s AS. Chcel som to napísať jednoduchšie, aby to bolo zrozumiteľné, že G-Sync sa dá aktivovať…

   Zahnuté monitory mi dávajú zmysel pri dvoch scenároch:
   1. setup 3 monitorov, kedy vznikne pekný panoramatický obraz
   2. širokouhlé 21:9 a širšie, 34″ palcové a väčšie monitory. Pri takýchto treba to zahnutie, aby boli okraje stále v zornom poli, nakoľko pri rovnom panely sú už rozmazané, mám to testované…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *