AOC CQ32G2SE: väčší rýchly monitor za štyristo eur

Záver

Zahnuté herné monitory sa pomaly ale isto stávajú mainstreamovou záležitosťou. O miesto na vašom stole chce zabojovať aj novinka CQ32G2SE od AOC, ktorá sa snaží ohúriť ohúriť veľkými číslami, respektíve 32 palcami a obnovovacou frekvenciou displeja 165 Hz. Konkurencia je však tvrdá a silných vyzývateľov nájdeme aj vo vlastných radoch, nielen u konkurencie. Oplatí sa priplácať za väčšiu uhlopriečku?

Záver

AOC CQ32G2SE je pomerne rozporuplný monitor. Na jednej strane ponúka zaujímavé parametre v podobe väčšej 32-palcovej uhlopriečky s výrazným zakrivením a vysokou obnovovacou frekvenciou 165 Hz. Na strane druhej vidíme pomerne veľa nedostatkov oproti konkurencii a to aj vo vlastných radoch. Zmieniť môžem predovšetkým absenciu hubu USB, výškového a otočného polohovania či pomerne slabý jas a horšie než prezentované podanie farieb.

Azda najväčším otáznikom je však cena okolo 400 eur, kde máme pomerne silnú konkurenciu na všetkých frontoch. Z vlastných radov číha Q27G2U, ktorý ponúka podobné parametre, síce s rovnou a menšou obrazovkou, no na druhej strane hubom USB aj lepším polohovaním a o tretinu nižšou cenou. V rovnakej cenovej kategórii zase vidíme ultrarýchly Alienware AW2521HF, ktorý má ešte menšiu uhlopriečku, no 240 Hz, 400 nitov a výrazne lepšie podanie farieb. Najbližším konkurentom bude ale Gigabyte G32QC, ktorý má aj takmer zhodný panel, no opäť vyšší jas, lepšie farby, hub USB aj polohovanie. CQ32G2SE to nebude mať ľahké v takejto konkurencii a pravdepodobne jediným rozumným krokom na zvýšenie jeho atraktivity bude pokles cenovky na hranicu 300 eur, kde bude o čosi zaujímavejší.




  •  
  •  
  •  
Flattr this!

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc

Příchod technologie OLED do herních monitorů trval dlouho a šel tak trochu oklikou, kdy nejpočetnější jsou velkoplošné monitory založené na panelech z televizí, kde se OLEDy uchytily dřív. Už se ale konečně objevují i standardní herní modely v obvyklých stolních velikostech a také s rozlišením, které je pro hry dnes asi pořád optimální – 2560 × 1440 bodů. AOC teď vydává takový herní model s úhlopříčkou 26,5 palce a 240Hz frekvencí. Celý článok „Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc“ »

  •  
  •  
  •  

Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C

V poslednej dobe sme otestovali dvojicu monitorov AOC zo série P2, ktoré zaujali dobrým pomerom ceny a výkonu. Chýbala im však jedna vec a tou je USB-C. V závere testu U28P2A sme ale spomenuli, že výrobca začal ponúkať aj verzie s absentujúcim konektorom a dnes sa preto pozrieme na jeden z nich. Konkrétne ide o novinku CU34P2C s 34″ zahnutým panelom LCD. Celý článok „Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (4) Pridať komentár

  1. „+ 165 Hz s FreeSync aj podporou G-Sync“

    NE! Monitor ma FreeSync Premium a protoze ten je dle specifikace AdaptiveSync, kterou podporuje NVidie skrze svuj program GSync Compatible, mohl by teoreticky i pro GeForce karty byt AdaptiveSync funkcni. Vyrobce to vsak nikde neuvadi. A ani NVidia ho nema oficialne mezi podporovanymi displeji pro GSync Compatible, tudiz neni mozne napsat, ze ma podporu GSync. To je navic spatne, protoze GSync a GSync Compatible jsou dve ruzne veci.
    Pokud by recenzent GSync Compatible ozkousel a fungovalo to, tak by to bylo pekne, ale v clanku jsem to nenasel, pokud jsem to teda neprehledl.

    Jinak teda tyhle zakrivene monitory nechapu, nelibi se mi to a vubec nerozumim, ze to nekomu nevadi, ze je to zakrivene. Nevim, asi je to tim, ze jsem cely zivot zvyknuty na rovne obrazovky. Maximalne kdysi davno byly vypoukle, ovsem to bylo taky hrozne. 😉

    1. Ahoj, upravil som trochu terminológiu, nakoľko je to presne tak ako píšeš. Testoval som G-Sync Compatible režim, ktorý je možné v nastaveniach aktivovať, hoci monitor v zozname nie je a priamo podporuje len FreeSync Premium s AS. Chcel som to napísať jednoduchšie, aby to bolo zrozumiteľné, že G-Sync sa dá aktivovať…

      Zahnuté monitory mi dávajú zmysel pri dvoch scenároch:
      1. setup 3 monitorov, kedy vznikne pekný panoramatický obraz
      2. širokouhlé 21:9 a širšie, 34″ palcové a väčšie monitory. Pri takýchto treba to zahnutie, aby boli okraje stále v zornom poli, nakoľko pri rovnom panely sú už rozmazané, mám to testované…

    1. Ahoj, tento model nám výrobca zatiaľ neponúkal, takže to pokladám za nepravdepodobné…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *