ASRock B450M Steel Legend: budgetový základ pod Ryzen

Paměťové testy a zahřívání CPU

ASRock je už dlouho známý nabídkou kvalitních základních desek za rozumné peníze a jeho řada Steel Legend by měla opět tuto skutečnost potvrzovat. V řade Steel Legend jde najít dvě desky pro AMD (B450 a B450M) a jednu pro Intel (Z390). Dle marketingového hesla „Tough as Steel, True Legend“ by měly tyto desky nabídnout stabilitu i při OC procesoru a RAM a poskytnout legendární spolehlivost celého systému.

Paměťové testy a zahřívání CPU





  •  
  •  
  •  
Flattr this!

V Rusku si vyrábí vlastní základní desky. Přeznačené B450 ASRock

Nejen Čína, už i Rusko kvůli špatným vztahům se západním světem chce mít svůj vlastní počítačový hadware a vlastní počítačový průmysl. Firma Philax tam teď má začít vyrábět domácí ruské monitory a desky pro procesory Ryzen. První už byla ukázána, ovšem úplně nezávisle vyrobená asi nebude, protože vypadá úplně přesně jako jedna B450 deska vyráběná ASRockem, jen z ní byla odstraněná jeho loga. Celý článok „V Rusku si vyrábí vlastní základní desky. Přeznačené B450 ASRock“ »

  •  
  •  
  •  

AMD ustoupí: podpora Zenu 3 na B450/X470 deskách bude, ale beta

Když AMD odhalilo čipset B550, oznámilo nepříjemnou věc, že procesory s architekturou Zen 3 nebudou podporované na starších deskách s čipsety řady 300 a 400. Vznesla se proti tomu značná kritika. Máme dobrou zprávu: AMD nyní zareagovalo a rozhodnutí změnilo. Na deskách s čipsety B450 a X470 bude možné použít Ryzeny 4000  s jádry Zen 3, ovšem kvůli technickým komplikacím to bude mít různé háčky. Celý článok „AMD ustoupí: podpora Zenu 3 na B450/X470 deskách bude, ale beta“ »

  •  
  •  
  •  

Návod: Jak rozjet nové Ryzeny na starší základní desce B450

Chcete si pořídit nový procesor AMD Ryzen Matisse? A nechcete zbytečně utrácet velké peníze za nové základní desky s čipovou sadou X570? Nevadí, nové Ryzeny jde provozovat i na starších deskách. K tomu samozřejmě potřebujete provést aktualizaci BIOS. A ne každý má doma Ryzen z řady 1000 a 2000. Naštěstí existuje řada základních desek, které umí aktualizovat BIOS i bez procesoru. Na jednu takovou se zaměříme. Celý článok „Návod: Jak rozjet nové Ryzeny na starší základní desce B450“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (5) Pridať komentár

  1. Hned v úvodní tabulce dvojchyba – Patice AMD B450 Čipová sada Intel B365

    Jinak docela by mě zajímalo jaký může být cenový rozdíl mezi zvukovým čipem ALC892 a ALC1220. Osobně bych řekl, že rozdíl bude minimální a výrobci desek toho jen zneužívají a kvalitnější čip neosazují na běžné desky, aby přiměli lidi kupovat předražené rádoby herní desky. A co sem měl možnost si vyzkoušet, tak ten rozdíl v kvalitě těchto čipů je hodně velký.

    1. Nejde jen o zvukový čip jako takový, ale o celkové zpracování zvuku. Co jsem koukal na zahraniční recenze, tak zrovna tady je to jeden z těch lepších ALC892, právě díky těm Nichiconům a většině lidí to stačit bude. Jinak třeba já rozdíl mezi ALC892 a ALC1220 poznám, ale až s kvalitními sluchátky a ne vždy a všude. Nicméně proto mám v PC zvukovou kartu AE-5 a nespoléhám se na interní řešení základních desek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *