ASRock B450M Steel Legend: budgetový základ pod Ryzen

Závěr a hodnocení

ASRock je už dlouho známý nabídkou kvalitních základních desek za rozumné peníze a jeho řada Steel Legend by měla opět tuto skutečnost potvrzovat. V řade Steel Legend jde najít dvě desky pro AMD (B450 a B450M) a jednu pro Intel (Z390). Dle marketingového hesla „Tough as Steel, True Legend“ by měly tyto desky nabídnout stabilitu i při OC procesoru a RAM a poskytnout legendární spolehlivost celého systému.

Závěr a hodnocení

ASRock B450M Steel Legend je solidní základní deska pro všechny aktuální AMD procesory, která jistě uspokojí většinu uživatelů, aniž by ti museli sáhnout hlouběji do své peněženky. Vizuální stránka je povedená, barevně neutrální a pro fanoušky RGB je zde mnoho možností, jak si dále svoji sestavu vyšperkovat. Portů a slotů je zde celkem dostatek pro nenáročnou většinu uživatelů. UEFI je přehledné, OC možnosti jsou také přívětivé.

Pro modely procesorů R3 a R5 Ryzen je tato deska naprosto dostatečná, pro modely R7 bych ale raději volil některou z vyšších řad základních desek, zejména vzhledem k vyšším nárokům na napájecí kaskádu. ASRock zde tedy znovu potvrzuje, že dobrá a kvalitní základní deska nemusí nutně stát hodně peněz.
 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Návod: Jak rozjet nové Ryzeny na starší základní desce B450

Chcete si pořídit nový procesor AMD Ryzen Matisse? A nechcete zbytečně utrácet velké peníze za nové základní desky s čipovou sadou X570? Nevadí, nové Ryzeny jde provozovat i na starších deskách. K tomu samozřejmě potřebujete provést aktualizaci BIOS. A ne každý má doma Ryzen z řady 1000 a 2000. Naštěstí existuje řada základních desek, které umí aktualizovat BIOS i bez procesoru. Na jednu takovou se zaměříme. Celý článok „Návod: Jak rozjet nové Ryzeny na starší základní desce B450“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test: 3× doska ASRock – AMD X470 a B450 na Mini-ITX aj ATX

Dva formáty, dve čipové súpravy, tri základné dosky. Obsadili sme také modely, aby bolo porovnanie čo najatraktívnejšie. A veruže z monitoringu frekvencií, analýzy spotreby či návrhu a zahrievania, vzišli pozoruhodné závery. Dôležitá je ale i pamäťová podpora, výbava konektorov a v neposlednom rade takisto cena. Zistite, ktorá z dosiek má najbližšie k vašim predstavám o optimálnom základe platformy AMD AM4. Celý článok „Test: 3× doska ASRock – AMD X470 a B450 na Mini-ITX aj ATX“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (3) Pridať komentár

 1. Hned v úvodní tabulce dvojchyba – Patice AMD B450 Čipová sada Intel B365

  Jinak docela by mě zajímalo jaký může být cenový rozdíl mezi zvukovým čipem ALC892 a ALC1220. Osobně bych řekl, že rozdíl bude minimální a výrobci desek toho jen zneužívají a kvalitnější čip neosazují na běžné desky, aby přiměli lidi kupovat předražené rádoby herní desky. A co sem měl možnost si vyzkoušet, tak ten rozdíl v kvalitě těchto čipů je hodně velký.

  1. Nejde jen o zvukový čip jako takový, ale o celkové zpracování zvuku. Co jsem koukal na zahraniční recenze, tak zrovna tady je to jeden z těch lepších ALC892, právě díky těm Nichiconům a většině lidí to stačit bude. Jinak třeba já rozdíl mezi ALC892 a ALC1220 poznám, ale až s kvalitními sluchátky a ne vždy a všude. Nicméně proto mám v PC zvukovou kartu AE-5 a nespoléhám se na interní řešení základních desek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *