MSI Prestige PS341WU – 5K, HDR aj USB-C za 1000 eur

Možnosti nastavení

Po herných a dizajnových monitoroch sa teraz pozrieme na trochu inú kategóriu. MSI Prestige PS341WU je zameraný na profesionálov, ktorí potrebujú presné zobrazenie farieb v rôznych štandardoch, veľmi vysoké rozlíšenie, takisto poriadny jas či nadštandardné možnosti polohovania, pripojení viacerých zdrojov a iné nastavenia, ktoré nie sú obvyklé. Ako trebárs vodidlá v podobe mriežok, pravítok alebo papierových formátov pre grafikov.

Možnosti nastavení

Monitor ponúka bohaté možnosti nastavení a prispôsobenia v menu OSD.

Na ovládanie slúži jedno macro tlačidlo ako aj joystick. 4-smerový joystick slúži na pohyb medzi jednotlivými položkami menu či na úpravu samotných hodnôt, trebárs jasu. Stlačením viete voľbu potvrdiť. Ovládanie joystickom pokladám za najlepšie na trhu a MSI za to chválim.

Pohybom joysticku do strán viete rýchlo meniť niektoré vybrané položky ako vstup, režim obrazu, pomocníka na obrazovke či spustiť hodiny. Pomocník obrazu je zaujímavá funkcia pre kreatívcov, ktorú monitor ponúka. Môžete si na monitore zobraziť vodiace čiary, rozmery papierových formátov, pravítka či mriežku. Takéto funkcie na veľa monitoroch nenájdete.

Samotné menu OSD je delené do niekoľkých sekcií. V oblasti Profesionálny meníte režimy obrazu, pomocníka a hodiny.

Sekcia obraz slúži samozrejme na úpravu zobrazenia a teda jasu, kontrastu, ostrosti, teploty farieb, gamy a pod. Je tu asi najviac nastavení, akých som doteraz videl. Monitor si tak naozaj môžete prispôsobiť podľa vašich preferencií.

Nasleduje voľba vstupu a PIP aj PBP, na ktoré sa pozrieme o chvíľu.

Navigačné tlačidlo slúži na zmenu rýchlych nastavení pri pohybe joystickom. V nastaveniach zase nájdete zmenu jazyka, možnosť zapnúť nabíjanie cez port USB či prepnúť zdroj zvuku.

Po pripojejní monitora cez konektor USB typu B k počítaču si tiež môžete nainštalovať aplikáciu Creator OSD, ktorá ponúka všetky možnosti nastavenia v rýchlejšej a prehľadnejšej forme.

Zaujímavá je funkcia Split Window, ktorá vám umožní umiestniť vybrané aplikácie do požadovaného vzoru. To oceníte najmä v prípade, ak chcete použiť nejaké netradičné rozloženie, ktoré Windows neponúka, napríklad tri okná vedľa seba.

Monitor vďaka štyrom vstupom môže poslúžiť aj na zobrazovanie viacerých obrazov naraz, na čo sú určené režimy PIP a PBP. V PIP si môžete zvoliť z troch veľkostí sekundárneho obrazu.

Sekundárny obraz môže byť umiestnený v jednom zo štyroch rohov.

Môžete prepínať medzi hlavným a druhým vstupom.

PBP zase umožňuje zobraziť 2 – 4 vstupy naraz vedľa seba. Taktiež je možné prepínať medzi jednotlivými pozíciami.

Nechýba ani možnosť vybrať, z ktorého obrazu chcete mať aj zvuk.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný

Ultraširoké monitory boli dlhé roky dostupné predovšetkým v 34-palcovom vyhotovení. Či už išlo o modely s rovnými alebo zahnutými panelmi, na prácu alebo na hranie. Philips však po novom expanduje a prechádza na 40-palcovú uhlopriečku. Jedným z prvých takýcho zväčšenych prírastkov je WQHD monitor s označením 40B1U5601, sprituálny nástupca Philips 34B1U5600. Ten už z testov poznáte. Celý článok „Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný“ »

  •  
  •  
  •  

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *