Philips 16B1P3302: Druhý displej pre každý notebook

Detaily

Prenosné monitory sú veľkým pomocníkom na cestách pre ľudí s menšími ultrabookmi. Napríklad aj pri potrebe zdieľať obraz klientovi. Jendou z hlavných otázok pri použítí mimo kancelárie sú výdrž batérie a ako monitor udržať v požadovanej polohe. Novinka od Philips na to ide trochu inak ako konkurenčný model od AOC. Za veľmi dôležitú je považovaná aj ochrana (monitora) počas prevozu.

Základné parametre


Balenie a výbava

Philips pokračuje v jednoduchých kartónových baleniach s jednofarebnou grafikou zobrazujúcou siluetu monitora a zopár základných parametrov.

V škatuli postupne nájdete obal, monitor a dokumentáciu s káblom v samostatnej priehradke.

Obsah balenia je pomerne skromný, AOC s modelom 16T2 malo viac kusov príslušenstva. Spoločný je ale kábel USB-C na USB-C s dodatočnou redukciou na USB-A, ktorá je pevnou súčasťou kábla, nikdy ju tak nestratíte.

Ako už bolo spomenuté, súčasťou je aj obal z textílie vo forme zásuvného púzdra. Ide o odlišný prístup v porovnaní s 16T2, ktorého obal slúžil aj ako stojan.

   

Predná časť monitora je jednoduchá s tromi tenšími rámikmi a hrubšou bradou s logom výrobcu.

Vzadu je len ďalšie logo Philips, no prvýkrát môžete vidieť základňu, ktorá umožňuje polohovanie monitora.

Všetky porty a ovládacie prvky nájdeme v spomenutej základni. Na pravom boku je Kensington zámok, zozadu trojica tlačidiel pre ovládanie menu OSD a na ľavom je 3,5 mm audio jack, USB-C a tlačidlo napájania.

Základňa umožňuje polohovanie od 0 do 90 stupňov. Pánty sú tuhé a displej tak nemá tendenciu padať ani sa veľmi kývať pri pohybe stola či inej podložky.

Spomenuté ovládacie prvky by boli asi lepšie dostupné, ak by boli súčasťou displeja a nie základne. Na druhej strane okrem konektora USB-C s nimi asi veľmi často narábať nebudete.

Ešte jedna zaujímavosť k základni. Zo spodnej strany sa nachádzajú dva závity, ktoré by mohli umožniť upevnenie na nejaký stojan či držiak. Z návodu som vyčítal, že ide o skrutky typu M4 pre uchytenie držiaku VESA s rozmerom 75 mm.

Monitor je možné používať a v klasickom horizontálnom rozložení, ale aj vertikálne pri otočení o 90 stupňov, ale len na jednu stranu – tú kde je rovná základňa.

Dôležité je spomenúť, že monitor funguje vďaka využitiu USB-C ako DisplayPort 1.4 s Alt režimom, ale aj vďaka využitiu DisplayLink pri pripojení cez klasické USB-A. Pripojiť monitor cez HDMI a adaptér na USB-C sa mi nepodarilo, ani pri dodaní externého napájania. Opäť tak ide o jednu z výrazných odlišností od 16T2, ktorý podporoval pripojenie cez HDMI a vďaka vstavanej batérii dokázal fungovať bez napájania.

Backlightbleed je len minimálny, čo je lepší výsledok, aký sme zaznamenali pri 16T2, kde bol pomerne výrazný edge bleed na viacerých okrajoch displeja. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kúsok môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Uperfect UGame K118 – veľký prenosný monitor nielen pre hráčov

Téme prenosný monitorov sme sa už párkrát venovali a teší ma preto fakt, že sa k nám dostal aj ďalší model na test. To od v našich končinách menej známeho výrobcu, ktorý je však špecialistom na prenosné monitory, dvojobrazovkové zostavy či dokonca dotykové tablety a lapdocky. Prvý monitor, ktorý nám výrobca poslal na test, je 18-palcový WQXGA herný model so 144 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu. Celý článok „Uperfect UGame K118 – veľký prenosný monitor nielen pre hráčov“ »

  •  
  •  
  •  

Pravá čierna na rýchlom kinoformáte – MSI MEG 342C QD-OLED

Monitory s panelmi OLED sa pomaly dostávajú na trh v rôznych formátoch a rozmeroch. Po masívnom 42-palcovom modeli ROG sa nám do rúk dostal aj širokáč od MSI. Ten ponúka ešte rýchlejší panel so 175 Hz, ale čo je ešte zaujímavejšie, je použitie QD-OLED, ktoré bude mať u nás premiéru. A ako sa na prémiový monitor patrí, nechýba ani rozbočovač s USB-C či osvetlenie RGB LED. Celý článok „Pravá čierna na rýchlom kinoformáte – MSI MEG 342C QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (2) Pridať komentár

  1. Uvažoval som kedysi nad niečim takým, ale príde mi to drahé. Tento model nemá ani akumulátor, a iné obmedzenia, napríklad USB-C ako pripojenie, s DP funkciou. To mnohé notebooky žial nemajú. Ani stolné PC.
    Lepší monitor je so zabudovanou USB grafickou kartou, dá sa tak použiť univerzálne (chce to mať 2 vstupy – USB a USB-C). To že nefungovalo HDMI, a nemá ani reproduktory, nedá sa použiť ani ako televízor (buď pripojený STB, alebo MMC, nejaká tyčinka s android TV).

    Kto by to chce na prezentáciu, väčšinou všade je 230V. Stačí 19 – 22,5″ monitor bez podstavca založený v stojane na „tablety“. Vyjde to na cca 100 Eur, kto si kúpi monitor s externým napájaním, z monitora bude vychádzať tenký napájací kábel.

    Netuším využitie tohto Philipsu. Nemá žiadnu univerzálnosť. K tomu je ešte aj drahý. Keby mu dali Android TV… prečo mi napadlo, že rovnakú službu urobí univerzálny 11″ tablet prepojený s notebookom cez wifi?

    Keď pozerám úvodnú foto, ako je položený na stole. Ergonomické to nie je, za tú cenu je 32″ monitor.
    Keby som šiel do extrému, dá sa použiť aj druhý notebook na rozšírenú plochu, klonovanie obrazu. To som skúšal, funguje to. Je tam cítiť oneskorenie, ale na prezentáciu, statické zobrazenie viac ako dostatočné. Neviem či je to možné aj na chome os, tie sú relaívne lacné, dotykové, klávesnica sa dá použiť ako stojan, cenovo to vychádza podobne ako ten Philips monitor. Len o cca 500g vyššia váha, za to s akumulátorom a plne funkčné samostatne.

    O čo by som mal záujem, o test nejakej USB grafickej karty. Notebooky majú teraz zväčša len HDMI, pri tých do 600 Eur cez USB-C nie je DP, len dáta (dá sa použiť notebook + externý monitor).
    To by mne poriešilo problémy, ušetrilo peniaze.
    Zišlo by sa mi to aj ku PC, ako dočasný 3., 4. monitor, aby som nemusel kupovať novú grafickú kartu, keď už ku tým lowendom urobili pokrok – len 2 video výstupy.
    Základné dosky, väčšinou tiež. I keď niekedy majú aj 3, či 4, zrovna vždy keď som kupoval, neboli na sklade. Aspoň že ich už robia DP+HDMI. Vďaka.

  2. Že nemá baterii imo nelze takto považovat za negativum. Pro mě je to výhoda, jsem rád, že na trhu takové zařízení je a nemusím připlácet za něco, co bude za pár let akorát těžítkem. Mínusem je pro mě cena, jak uvádíte sice nižší, ale neodpovídá výkonu, leda by byl dotykový. Krom toho mi ještě vadí neodnímatelná základna. Uvítal bych pak v příslušenství backplate z plastu s VESA uchycením. A přes nepraktický, vystouplý rámeček bych se taky jen tak nepřenesl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *