Recenzia TCL C735: Televízor do malej i veľkej obývačky

Možnosti nastavení

Po 65″ televízore Philips sa teraz pozrieme na jeden model čínskeho tigra TCL, ktorý v ostatnom čase zbiera jedno ocenenie za druhým. V porovnaní s inými zabehnutými značkami TCL tiež ponúka výborný pomer ceny a výkonu a okrem toho tento výrobca má aj aj veľkoplošné TV, a to až s uhlopriečkou 98″. Začneme ale konzervatívnejšie, variantom s uhlopriečkou 55″, konkrétne televízorom C735.

Možnosti nastavení

TCL 55C735 využíva Google TV vo verzii Android TV 11, pričom Google TV je akási novšia verzia Android TV. Okrem zmeny názvu sa zmenilo najmä prostredie domácej obrazovky a celková ucelenosť systému, ktorý je lepšie optimalizovaný na ovládanie a používanie na veľkej obrazovke. Stále ale platí, že s Google TV získavate platformu s množstvom aplikácií a možnosťami prispôsobenia, ktoré asi nikde inde nenájdete. LG a Samsung majú vlastné proprietarné OS, ktoré sú často limitované množstvom dostupných aplikácií a na inštaláciu z tretích strán môžete rovno zabudnúť.

Nové úvodné menu prináša vylepšený dizajn dlaždíc s obsahom, ktorý ste mali rozpozeraný a ktorý by vás mohol zaujímať. Novinkou je akési bočné menu s nastaveniami a tiež možnosť používania viacerých účtov naraz. Na rozdiel od Philips, ktorý si Android TV prispôsobuje podľa seba, čo je vidieť najmä v nastaveniach, TCL ide formou ponechania systému bez zmien a pridanú hodnotu ponúka v aplikáciách.

Prvou je TCL channel, kde nájdete rôzne filmy a seriály, ktoré môžete sledovať bezplatne. Žiadne trháky a novinky tu ale nehľadajte, vyzerá to skôr tak, že ide o knižnicu menších nezávislých producentov. Nenašiel som tu jediný film či seriál, ktorý by som poznal.

Ďalšou aplikáciou je MagiConnect, ktorá vám umožní použiť váš smartfón ako diaľkový ovládač. S tým je úzko spojená aplikácia TCL Home, ktorú si nainštalujete do smartfónu. Prihlásenie do konta bolo trochu problematické, nakoľko sa nedalo prihlásiť Google účtom a musel som si zakladať TCL účet.

Okrem použitia ako diaľkový ovládač umožňuje aplikácia aj zdieľanie médii zo smartfónu, a toto už fungovalo spoľahlivejšie ako AirPlay.

 

Televízor dostal aj aplikáciu na správu a čistenie s názvom Safety Guard.

Prejdime ale k samotným nastaveniam. Začnime tými pre obraz, ktoré ponúkajú rôzne režimy obrazu alebo pokročilé nastavenia s možnosťou úpravy jasu, kontrasu, čiernej, gamy, teploty farieb a pod. S nastaveniami sa budete musieť trochu pohrať, nakoľko mne sa obraz v štandardnom režime zdal veľmi tmavý a presaturovaný.

Nakoľko sa pozeráme na televízor, nechýbajú ani nastavenia pre správu a vyhľadávanie kanálov a manažment vstupov.

Podobne ako nastavenie obrazu, aj zvuk ponúka viacero profilov.

O pripojenie sa stará WiFi alebo ethernet a v nastaveniach si viete pozrieť jeho detaily či otestovať dostupnosť internetu.

Okrem upravených nastavení od výrobcu je dostupných aj niekoľko klasických androidových, tých je však výrazne menej.

Nechýba ani správa aplikácií a súkromia.

V systémových nastaveniach nájdete viac informácií o operačnom systéme aj možnosť jeho aktualizácie.

Klasické možnosti nastavenia a času predchádzajú zmene jazyka a klávesnice. Takisto sa tu nachádza aj správa úložiska, ktoré ako môžete vidieť, je výrazne väčšie ako bolo v prípade Philips The One.

Google TV tiež ponúka akýsi šetrič obrazovky, ktorý nazýva Ambientný režim. V ňom dokáže prehrávať fotografie z rôznych zdrojov a viete si tiež prispôsobiť ako rýchlo sa majú obrázky meniť a či chcete vidieť čas a počasie.

V dnešnej dobe určite potešia rôzne nastavenia správy energie a šetriaceho režimu, kde sa tiež nachádza automatické vypnutie a časovač spánku.

Ďalšie položky sa venujú prenosu obrazu, systémovým zvukom či správe účtu TCL.

Zaujímavosťou je položka zamknúť, ktorá vám umožní blokovať porty, kanály či obmedziť hlasitosť.

Ďalšie nastavenia slúžia pre správu HbbTV, herného režimu Majster hry, ktorú sme si už popísali, či pripojenie príslušenstva. Ja som si pripojil Bluetooth klávesnicu Logitech, vďaka ktorej viem rýchlejšie písať vo vyhľadávačoch.

Po pripojení USB úložiska vám OS ponúkne možnosť prehliadania médií aj súborov.

Počas používania som sa stretol aj so zopár bugmi, ktoré boli horšie ako len nesprávne preklady. Prázdne položky, úsmevné tlačidlo Dobre či chyby vo vyhľadávaní sú ukážkou toho, s čím som sa počas testovania stretol.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Recenzia TCL C935: Panel s podsvietením miniLED a soundbar

Nedávno sme sa pozreli na cenovo dostupný no prekvapivo schopný 55″ televízor od TCL. Čínske TCL však v ponuke nemá len cenovo orientované modely, ale vyrába aj prémiovejšie orientované modely s panelmi podsvietenými miniLED. Takým je aj aktuálne testovaný televízor 65C935, ktorý okrem lepšieho displeja ponúka aj kvalitnejšie ozvučenie Onkyo v podobe soundbaru s podporou Dolby Atmos. Celý článok „Recenzia TCL C935: Panel s podsvietením miniLED a soundbar“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *