Chladič Scythe Mugen 5 vychází ve verzi Black s RGB iluminací

Mugen 5 Black RGB Edition

Herní počítače je dnes populární osvětlovat pomocí RGB LED a tento vzhled se tak nějak stává normou, byť třeba uměle pod tlakem „většinového mínění“. Iluminace dorazila i do chladičů pro procesory, i když mnozí tradiční výrobci jí zatím nepodlehli. K těm, od nichž se svítící chladič dá pořídit, se ale už patří firma Scythe. Ta teď uvádí RGB verzi chladiče Mugen 5, jenž je tak kandidátem do počítačů, kde nesmí chybět paráda.

Tato novinka nese jméno Mugen 5 Black RGB Edition a je založená na stejnojmenném Mugenu 5 v revizi B, tedy už existujícím návrhu. Samotné parametry by se neměly měnit, zřejmě by tedy stran chladícího výkonu mělo být jasno v tom, co čekat. Tato úprava není první verze Mugenu 5  se speciálně upraveným vzhledem. Firma loni v létě uvedla verzi, upravenou do designu ladícího k deskám Asusu série TUF se žluto-černou stylizací. I ta měla RGB LED, ovšem její design moc neseděl s jinými základními deskami, kdežto Black RGB Edition je univerzálnější.

V případě Mugen 5 Black RGB Edition je (jak je slyšet v názvu) design černý, ovšem ne úplně. Černý kabát dostal horní krycí plech pasivu, na který se budete z venku většinou dívat. A také je černý rámeček ventilátoru, jehož rotor je ovšem světlý a iluminovaný oněmi RGB LED. Kryty zakončení heatpipe jsou čistě kovově lesklé a samotná žebra nemají černou povrchovou úpravu, kterou vede například be quiet! Heatpipe a základna jsou ovšem poniklované. Chladič je v tomto ještě poměrně funkcionalistický/přírodní a nepoužívá ani nějaké ozdobné plastové prvky (jako měla verze TUF), vypadal by myslím dobře i zhasnutý.

Pasiv má 38 žeber a je vyosený, aby na mainstreamových deskách nebránil pamětem; na zadní straně jsou zase žebra vybraná, aby byla dobrá kompatibilita i s vyššími moduly na platformě LGA 2066 (TR4/sTRX4 pro Threadrippery není podporováno, ale kompatibilita je samozřejmě se socketem AM4). Přenos tepla zajišťuje celkem šest heatpipe ve tvaru U, které nemají přímý kontakt s CPU. Půdorys s ventilátorem je 130 × 110 mm a výška 154,5 mm, což je poměrně nízký profil, tento chladič se tedy vejde do trošku většího množství starších skříní.

Ventilátor je použitý Scythe Kaze Flex 120 RGB PWM, jenž by se měl parametry kompletně schodovat s tradiční ne-RGB verzí u obyčejného původního chladiče. Má otáčky 300 až 1200 RPM a průtok vzduchu 16,6–51,17 CFM (28,2–86,93 m³/h). Ložiska jsou hydrodynamická s průměrnou životností 120 tisíc hodin a hlučnost je udávaná 4–24,9 dB. Po zapnutí RGB LED iluminují lopatky. Které systémy iluminace jsou podporované, Scythe neuvádí, ale ve specifikacích je, že používá analogový čtyřpinový 12V konektor a nepodporuje digitální třípinové 5V konektory.

Chladič Scythe Mugen 5 Black RGB Edition by se již měl objevovat v obchodech, najdete ho pod kódem SCMG-5100BK. Cena je stanovená na 47 eur, což je však bez DPH. S naší 21% daní by to tedy dělalo 57 €/1400 Kč. V TipHardware se už za tuto cenu objevil, na Slovensku dokonce za méně, 54 €.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Viete, aký má asi odber RGB LED na grafike? Najprv si tipnite

Vypínate alebo nechávate svietiť? Možno ste sa už pozastavili nad tým, aký podiel spotreby má na grafickej karte jej osvetlenie. Táto otázka padla aj v redakcii, tak sme to teda odmerali. Predtým, než budete čítať ďalej, skúste si spraviť odhad toho, aký by mohol byť rozdiel medzi RGB LED on/off na MSI Tri Frozr 2. Či ste sa trafili a s akou toleranciou nám môžete dať vedieť v komentároch pod článkom. Celý článok „Viete, aký má asi odber RGB LED na grafike? Najprv si tipnite“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Asus má Wi-fi 6 routery kompatibilní s PlayStation 5

Next-gen konzole, které vycházejí tento týden, by měly být možná největší skok v poslední době a čeká se o ně rekordní zájem. Nová generace ale stejně jako hry obecně bude asi také čím dál víc o internetu (a hry už asi většinou budete stahovat). Připojení tak bude čím dál důležitější. Asus teď proto přišel s nabídkou Wi-Fi 6 routerů, u nichž slibuje, že budou ideálně fungovat se Sony PlayStation 5. Celý článok „Asus má Wi-fi 6 routery kompatibilní s PlayStation 5“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

SilentiumPC uvádí skříně Armis AR6X: nový vnitřek, lepší výbava

Minulý týden jsme tu psali o nových skříních SilentiumPC Regnum RG6V, ale teď tato firma uvádí ještě další novinku, tentokrát modely řady Armis AR6X nahrazující předchozí model AR5X. Ty jsou založené na stejném modernizovaném vnitřku jako nové Regnum, ale přinášejí lepší výbavu. Skříně SilentiumPC mají docela přívětivé ceny, takže pro sestavy s omezeným rozpočtem by mohly být i tyto novinky zajímavá volba. Celý článok „SilentiumPC uvádí skříně Armis AR6X: nový vnitřek, lepší výbava“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *