Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita

Záver

Dizajnové monitory AOC sa v spolupráci so Studio F.A.Porsche sa rozrástli o nový kúsok. Naposledy testovaný Q27T1 zaujal netradičným stojanom a nový U32U1 plánuje v tomto trende pokračovať. Pridáva však k tomu väčšie rozmery aj rozlíšenie a širšie možnosti polohovania. Rovnako sa chce ukázať skvelým podaním farieb pre grafickú prácu, či veľmi solídnou portovou výbavou. Bude však dizajn jediným dôvodom na kúpu?

Záver

AOC U32U1 Design by Studio F.A.Porsche je ďalším exkluzívnym kúskom hardvéru, pri ktorom sa dbalo na jeho dizajn, čoho výsledkom je podľa môjho názoru najkrajší monitor na trhu. Bezrámčekový dizajn zo všetkých štyroch strán, unikátny dizajn stojana so všetkými možnosťami polohovania a nádherný 32″ 4K IPS displej so skvelým podaním farieb, čo viac si priať? Portová výbava je tiež veľmi solídna a teší ma najmä prítomnosť USB-C spolu s nabíjaním, čo ocenia všetci majitelia novších ultrabookov.

V testoch ukázal U32U1 dve tváre. Prvá je tá dobrá so skvelým podaním farieb a jasným zameraním na grafickú prácu, dizajn, fotografie, videá a pod. Na toto bude tento monitor ako stvorený. Zároveň sa však ukázal ako nie práve vhodný na hranie či už kvôli premenlivému input lagu alebo silnému ghostingu. S tým sa však dalo počítať, nakoľko v žiadnom prípade nejde o herný monitor, no vzhľadom na to, že tieto vlastnosti testujeme, pokladám za dôležité na to poukázať.

Miernou dilemou je certifikácia VESA Display HDR600, ktorá by už mala ponúkať lepší zážitok ako mnou často kritizovaná HDR400. Môžem skonštatovať, že HDR videá na YouTube vyzerali pekne, no na čiernom pozadí bolo vidieť prechody medzi podsvietenými zónami, ktoré sú pruhové, nakoľko monitor nevyužíva FALD. Maximálny jas by mal byť 600 nitov, no v testoch sme namerali „len“ 400, takže tých 600 bude zrejme len pri HDR obsahu, čo žiaľ sondou nenameriame. Tak či onak, na OLED alebo miniLED to stále nemá, ale určite je to krok vpred proti záplave monitorov s HDR400 displejmi.

U32U1 si viem živo predstaviť na stole dizajnéra v nejakom modernom grafickom štúdiu, prípadne na stole v modernej domácnosti. Ak hľadáte monitor, za ktorý sa nebudete musieť hanbiť ani v obývačke, prípadne ak už máte pokrk čiernych plastových a nevkusných monitorov, AOC U32U1 si určite zaslúži vašu pozornosť.


Monitor si môžete zakúpiť u nášho partnera czc.cz za 21 999 Kč/815 eur


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc

Příchod technologie OLED do herních monitorů trval dlouho a šel tak trochu oklikou, kdy nejpočetnější jsou velkoplošné monitory založené na panelech z televizí, kde se OLEDy uchytily dřív. Už se ale konečně objevují i standardní herní modely v obvyklých stolních velikostech a také s rozlišením, které je pro hry dnes asi pořád optimální – 2560 × 1440 bodů. AOC teď vydává takový herní model s úhlopříčkou 26,5 palce a 240Hz frekvencí. Celý článok „Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc“ »

  •  
  •  
  •  

Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C

V poslednej dobe sme otestovali dvojicu monitorov AOC zo série P2, ktoré zaujali dobrým pomerom ceny a výkonu. Chýbala im však jedna vec a tou je USB-C. V závere testu U28P2A sme ale spomenuli, že výrobca začal ponúkať aj verzie s absentujúcim konektorom a dnes sa preto pozrieme na jeden z nich. Konkrétne ide o novinku CU34P2C s 34″ zahnutým panelom LCD. Celý článok „Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (4) Pridať komentár

  1. Škoda, že takové řešení rámečku hromadněji neadoptují ostatní. AOC jej už hodně dlouho nabízí prakticky napříč všemi cenovými segmenty a z hlediska údržby je to pohádka – brada až tak nevadila, ale chybět mi teda nebude!

    1. Je to určite elegantnejšie riešenie ako klasické plastové brady a tiež sa mi to viac páči. Sám však používam OLED od LG a tam žiadna brada našťastie nie je. Kde by som uvítal zmenšenie spodného rámčeku je určite pri notebookoch, tak len veľmi málo modelov ide až úplne dole ku klávesnici s displejom. Prázdne miesto by sa dalo použiť napríklad na 16:10 displej, na ktorom sa lepšie číta a píše, kedže zobrazuje viac obsahu na výšku…

        1. Ja som skôr za niečo kompaktnejšie, nejaká 14″ bez rámikov tiež 16:10 by bola paráda 🙂 Prešiel som si všetkými veľkosťami a 14″ mi na cesty vyhovuje najviac…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *