Philips 27E1N5600HE: Aj monitor môže byť „all-in-one“

Detaily

Hoci sme si na pár mesiacov oddýchli od pandémie, trend home office asi tak skoro nezmizne. Nehľadiac na to, či pracujete z domu alebo kancelárie, potreba online stretnutí stále rastie a každý dobre pozná tie starosti s nastavením kamery a reproduktorov pred hovorom. Čo ale ak by však všetko potrebné bolo súčasťou monitora a ešte by ste mohli počítač pohodlne odomykať tvárou? Presne tieto veci monitor Philips 27E1N5600HE prináša.

Základné parametre


Balenie a výbava

Po dvojici farebných balení Momentum monitorov 32M1N5800329M1RV sa tentokrát stretávame s jednofarebným kartónom, ktorý je skôr typický pre monitory od AOC. 27E1N5600 nám už na krabici odhaluje všetky svoje tromfy ako pripojenie USB-C, kameru Windows Hello či ergonomický stojan. Ani monitory na prácu tak nemusia byť nudné.

Obsah balenia je už trochu skromnejší, no stále prináša všetko potrebné. V krabici je preto napájací kábel, káble HDMI a USB-C či technická dokumentácia. Podobne ako pri 329M1RV aj tu je kábel USB-C s redukciou na konci, teda jeden z koncov viete použiť ako klasické USB typu A aj novšie C. Taktiež sú všetky káble zviazané papierovými viazačmi, ktoré nahradili plastové sťahovacie pásky. Už by stačilo len vynechať papierovú dokumentáciu a balenie nemôže byť viac ekologické.

Pracant dostal trochu netradičný šesťuholníkový stojan, s otvorom v rovnakom tvare, ktorý ani nie je vysoký a zaberá tak minimum miesta na stole.

Naopak prekvapivo veľká a robostná je druhá časť stojanu, ktorá výrazne prekračuje klasické rozmery úchytov VESA. Už teraz však môžeme vidieť, že bude ponúkať rôzne osi pohybu. Nechýba ani organizér na káble. Ten sa osvedčil na upratanie káblov za monitorom.

Spojenie týchto dvoch častí stojana je jednoduché a rýchle, nakoľko obe časti stojana len zasadíte do seba a dotiahnete skrutku prstami, bez nutnosti použitia skrutkovača.

Vyhotovanie zadnej časti akoby z oka vypadlo 32M1N5800, teda až na rozdiel vo veľkom úchyte k stojanu. Okrem toho v balení môžete použiť aj akýkoľvek iný úchyt VESA 100 × 100. Napriek zhodnému prevedeniu zadnej strany s 32M1N5800 to vyzerá tak, že antibakteriálna úprava sa ušla len väčšiemu súrodencovi.

Stačí stojan len zasunúť do štvorice otvorov a zakliknúť spodnú časť. Rýchlosť a jednoduchosť montáže je tu zvládnutá na jednotku, no nejde o nič výnimočné. Rovnaké riešenie ponúka väčšina konkurencie. Akonáhle je potrebné použiť nejaké nástroje alebo postup vyžaduje viacero krokov, bolo by to určite terčom mojej kritiky, nič také tu však nehrozí.

Prejdime ku konektivite, ktorá sa nachádza na spodnej strane. Nájdeme tu po jednom porte HDMI, DisplayPort a konektore USB-C, ktorým sekunduje štvorica klasických konektorov USB typu A. Jedno z nich podporuje aj rýchle nabíjanie. 3,5 audio jack slúži pre zvukový výstup a posledným konektorom je ten napájací. Monitor má integrovaný zdroj, vďaka čomu stačí pripojiť len kábel bez zvyčajnej „tehly“ ako mávajú iné monitory.

Po zapnutí monitora vidieť „bezrámčekový“ dizajn v praxi, spodná brada nesúca logo výrobcu má tiež štandardné rozmery a na prvý pohľad jediným netradičným prvkom je kamera, ktorej sa budeme venovať neskôr.

Ako už nákres na krabici napovedal, 27E1N5600 ponúka široké možnosti polohovania. Začneme tým výškovým, ktoré je 123 mm. Zaujímavosťou je, že v najnižšom bude je monitor len 9 mm od podložky spodnou hranou, vrchná je vtedy vo výške 373 mm. V najvyššej polohe je vo výške 132 mm a 496 mm pre vrch displeja. Samotný panel má výšku 364 mm, bez vystupujúcej kamery.

Displej si tiež viete naklopiť v rozsahu -5 až +20 stupňov, čo sú pomerne bežné hodnoty a zhodné s 32M1N5800.

Monitor neponúka otáčanie do strán ako väčší súrodenec, no pivot mu nechýba a to dokonca oboma smermi, čo je pomerne vzácne.

Pravdepodobne najzaujímavejším prvkom výbavy monitora je kamera, ktorá ponúka bezpečnostnú krytku, podporu Windows Hello biometrického zabezpečenia a tiež mikrofóny s potlačením okolitého ruchu. S Full HD rozlíšením ide o výrazne lepšiu kameru, než ponúka väčšina notebookov na trhu a vďaka umiestneniu na vrchu displeja je tiež uhol záberu prirodzenejší než pri náklone displeja notebooku.

Prepojenie s Windows Hello je pri použití kábla USB-C rýchle a jednoduché, rozpoznanie funguje rýchlo a spoľahlivo. Odporúčam však v nastaveniach vypnúť nutnosť potvrdenia odomknutia obrazovky stlačením klávesa, nakoľko to akurát zdržuje.

Backlight bleed testovaného kúsku je veľmi dobrý a okrem miernych odchýliek v hornej časti ide rozhodne o jeden z najlepších výsledkov, aký sme pri paneloch IPS videli. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kus môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Test Philips Momentum 32M1N5800: 32″ s UltraHD a 144 Hz

Philips sa dlho zameriaval skôr na pracovné a multimediálne monitory, ale zdá sa, že vážne to začína myslieť aj s hernými. Po konzolovo zameranom modeli 329M1RV máme na stole 32M1N5800, ktorý ponúka rovnaký 32″ 4K 144 Hz HDR displej, no v o niečo agresívnejšom dizajne. Cieľom testu bude porovnať tieto dva modely a nájsť rozdiely medzi nimi, keďže papierové parametre sú veľmi podobné. Celý článok „Test Philips Momentum 32M1N5800: 32″ s UltraHD a 144 Hz“ »

 •  
 •  
 •  

Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C

V poslednej dobe sme otestovali dvojicu monitorov AOC zo série P2, ktoré zaujali dobrým pomerom ceny a výkonu. Chýbala im však jedna vec a tou je USB-C. V závere testu U28P2A sme ale spomenuli, že výrobca začal ponúkať aj verzie s absentujúcim konektorom a dnes sa preto pozrieme na jeden z nich. Konkrétne ide o novinku CU34P2C s 34″ zahnutým panelom LCD. Celý článok „Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C“ »

 •  
 •  
 •  

Philips Momentum 329M1RV – 4K pre počítač aj konzolu

Dostupnosť väčších 4K monitorov sa stále zlepšuje a na trhu je tak výber z väčšieho množstva modelov. S príchodom nových konzol tiež narástol dopyt po displejoch s väčšou obnovovacou frekvenciou v 4K. Philips tieto trendy spojil a prináša Momentum 329M1RV, čo je v skratke 32″ 4K 144 Hz HDR monitor s priamou podporou konzol a s veľkým množstvom portov pre pripojenie viacerých zariadení. Celý článok „Philips Momentum 329M1RV – 4K pre počítač aj konzolu“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *