Philips 27E1N5600HE: Aj monitor môže byť „all-in-one“

Detaily

Hoci sme si na pár mesiacov oddýchli od pandémie, trend home office asi tak skoro nezmizne. Nehľadiac na to, či pracujete z domu alebo kancelárie, potreba online stretnutí stále rastie a každý dobre pozná tie starosti s nastavením kamery a reproduktorov pred hovorom. Čo ale ak by však všetko potrebné bolo súčasťou monitora a ešte by ste mohli počítač pohodlne odomykať tvárou? Presne tieto veci monitor Philips 27E1N5600HE prináša.

Základné parametre


Balenie a výbava

Po dvojici farebných balení Momentum monitorov 32M1N5800329M1RV sa tentokrát stretávame s jednofarebným kartónom, ktorý je skôr typický pre monitory od AOC. 27E1N5600 nám už na krabici odhaluje všetky svoje tromfy ako pripojenie USB-C, kameru Windows Hello či ergonomický stojan. Ani monitory na prácu tak nemusia byť nudné.

Obsah balenia je už trochu skromnejší, no stále prináša všetko potrebné. V krabici je preto napájací kábel, káble HDMI a USB-C či technická dokumentácia. Podobne ako pri 329M1RV aj tu je kábel USB-C s redukciou na konci, teda jeden z koncov viete použiť ako klasické USB typu A aj novšie C. Taktiež sú všetky káble zviazané papierovými viazačmi, ktoré nahradili plastové sťahovacie pásky. Už by stačilo len vynechať papierovú dokumentáciu a balenie nemôže byť viac ekologické.

Pracant dostal trochu netradičný šesťuholníkový stojan, s otvorom v rovnakom tvare, ktorý ani nie je vysoký a zaberá tak minimum miesta na stole.

Naopak prekvapivo veľká a robostná je druhá časť stojanu, ktorá výrazne prekračuje klasické rozmery úchytov VESA. Už teraz však môžeme vidieť, že bude ponúkať rôzne osi pohybu. Nechýba ani organizér na káble. Ten sa osvedčil na upratanie káblov za monitorom.

Spojenie týchto dvoch častí stojana je jednoduché a rýchle, nakoľko obe časti stojana len zasadíte do seba a dotiahnete skrutku prstami, bez nutnosti použitia skrutkovača.

Vyhotovanie zadnej časti akoby z oka vypadlo 32M1N5800, teda až na rozdiel vo veľkom úchyte k stojanu. Okrem toho v balení môžete použiť aj akýkoľvek iný úchyt VESA 100 × 100. Napriek zhodnému prevedeniu zadnej strany s 32M1N5800 to vyzerá tak, že antibakteriálna úprava sa ušla len väčšiemu súrodencovi.

Stačí stojan len zasunúť do štvorice otvorov a zakliknúť spodnú časť. Rýchlosť a jednoduchosť montáže je tu zvládnutá na jednotku, no nejde o nič výnimočné. Rovnaké riešenie ponúka väčšina konkurencie. Akonáhle je potrebné použiť nejaké nástroje alebo postup vyžaduje viacero krokov, bolo by to určite terčom mojej kritiky, nič také tu však nehrozí.

Prejdime ku konektivite, ktorá sa nachádza na spodnej strane. Nájdeme tu po jednom porte HDMI, DisplayPort a konektore USB-C, ktorým sekunduje štvorica klasických konektorov USB typu A. Jedno z nich podporuje aj rýchle nabíjanie. 3,5 audio jack slúži pre zvukový výstup a posledným konektorom je ten napájací. Monitor má integrovaný zdroj, vďaka čomu stačí pripojiť len kábel bez zvyčajnej „tehly“ ako mávajú iné monitory.

Po zapnutí monitora vidieť „bezrámčekový“ dizajn v praxi, spodná brada nesúca logo výrobcu má tiež štandardné rozmery a na prvý pohľad jediným netradičným prvkom je kamera, ktorej sa budeme venovať neskôr.

Ako už nákres na krabici napovedal, 27E1N5600 ponúka široké možnosti polohovania. Začneme tým výškovým, ktoré je 123 mm. Zaujímavosťou je, že v najnižšom bude je monitor len 9 mm od podložky spodnou hranou, vrchná je vtedy vo výške 373 mm. V najvyššej polohe je vo výške 132 mm a 496 mm pre vrch displeja. Samotný panel má výšku 364 mm, bez vystupujúcej kamery.

Displej si tiež viete naklopiť v rozsahu -5 až +20 stupňov, čo sú pomerne bežné hodnoty a zhodné s 32M1N5800.

Monitor neponúka otáčanie do strán ako väčší súrodenec, no pivot mu nechýba a to dokonca oboma smermi, čo je pomerne vzácne.

Pravdepodobne najzaujímavejším prvkom výbavy monitora je kamera, ktorá ponúka bezpečnostnú krytku, podporu Windows Hello biometrického zabezpečenia a tiež mikrofóny s potlačením okolitého ruchu. S Full HD rozlíšením ide o výrazne lepšiu kameru, než ponúka väčšina notebookov na trhu a vďaka umiestneniu na vrchu displeja je tiež uhol záberu prirodzenejší než pri náklone displeja notebooku.

Prepojenie s Windows Hello je pri použití kábla USB-C rýchle a jednoduché, rozpoznanie funguje rýchlo a spoľahlivo. Odporúčam však v nastaveniach vypnúť nutnosť potvrdenia odomknutia obrazovky stlačením klávesa, nakoľko to akurát zdržuje.

Backlight bleed testovaného kúsku je veľmi dobrý a okrem miernych odchýliek v hornej časti ide rozhodne o jeden z najlepších výsledkov, aký sme pri paneloch IPS videli. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kus môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Pravá čierna na rýchlom kinoformáte – MSI MEG 342C QD-OLED

Monitory s panelmi OLED sa pomaly dostávajú na trh v rôznych formátoch a rozmeroch. Po masívnom 42-palcovom modeli ROG sa nám do rúk dostal aj širokáč od MSI. Ten ponúka ešte rýchlejší panel so 175 Hz, ale čo je ešte zaujímavejšie, je použitie QD-OLED, ktoré bude mať u nás premiéru. A ako sa na prémiový monitor patrí, nechýba ani rozbočovač s USB-C či osvetlenie RGB LED. Celý článok „Pravá čierna na rýchlom kinoformáte – MSI MEG 342C QD-OLED“ »

 •  
 •  
 •  

ROG Swift OLED PG42UQ: Monitor „nabitý“ od A po Z

Výhody OLED technológie oproti bežnému LCD sú známe už nejaký ten rôčik a na smartfónoch, ba dokonca aj notebookoch, dokazujú svoje kvality v špičkových, ale už aj mainstreamových modeloch. Čo však desktopové monitory? Tejto kategórie OLEDov sme sa nevedeli dočkať, no čakanie je na konci. Na trh sa dostalo niekoľko rôznych kúskov a jedným z nich je aj ROG Swift PG42UQ s masívnou 42-palcovou uhlopriečkou. Celý článok „ROG Swift OLED PG42UQ: Monitor „nabitý“ od A po Z“ »

 •  
 •  
 •  

Philips 27B1U5601: Cenovo dostupný monitor na pracovný stôl

Biznisový monitor s portom USB-C, s kamerou Windows Hello, prepínačom KVM či so senzormi svetla a prítomnosti používateľa. Ak ste už toto niekde počuli, bol to pravdepodobne Philips 34B1U5600, ktorý sme nedávno testovali. Tentokrát zaostríme na menší, 27-palcový variant, ktorý sa azda do pracovného prostredia hodí ešte viac ako zahnutý širokáč. V čom je model 27B1U5601 okrem menšej uhlopriečky iný? Celý článok „Philips 27B1U5601: Cenovo dostupný monitor na pracovný stôl“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *