Philips Momentum 329M1RV – 4K pre počítač aj konzolu

Záver

Dostupnosť väčších 4K monitorov sa stále zlepšuje a na trhu je tak výber z väčšieho množstva modelov. S príchodom nových konzol tiež narástol dopyt po displejoch s väčšou obnovovacou frekvenciou v 4K. Philips tieto trendy spojil a prináša Momentum 329M1RV, čo je v skratke 32″ 4K 144 Hz HDR monitor s priamou podporou konzol a s veľkým množstvom portov pre pripojenie viacerých zariadení.

Záver

Philips Momentum 329M1RV ponúka zaujímavé vyhotovenie monitora na prácu aj zábavu. 4K na 32″ je lákavá kombináciu nakoľko ponúka dostatočnú plochu pre zobrazenie obsahu bez žiadneho alebo minimálneho škálovania čo pri 27″ nie je možné. Keď k tomu pripočítame 144 Hz s Adaptive Sync a portovou výbavou pre pripojenie počítačov, notebookov aj herných konzol, môžeme hovoriť o monitore pre každé použitie. Pri pripojení viacerých zariadení okrem piatich video vstupov oceníte aj USB hub s funkciou KVM switch ako aj PbP.

Monitor v testoch obstál pomerne dobre, no nie perfektne. Podanie, presnosť farieb a jas môžem pochváliť, horšie to bolo s uniformitou či inverse ghostingom pri použití režimov SmartResponse. Hoci sa monitor prezentuje ako zameraný na mutlitasking, absencia režimu PiP je prinajmenšom zvláštna. Reproduktory sú dostatočne hlasné, no kvalita zvuku neoslní a bude pravdepodobne lepšie použiť slúchadlá či už budete hrať hry na PC alebo konzole.

Unikátna funkcia je rozhodne ambiglow, ktorý je azda najprepracovanejšie podsvietenie RGB, aké sme pri monitoroch doteraz videli. Predsa len má výrobca s touto technológiou skúsenosť z televízorov. Okrem optického zväčšenia uhlopriečky môže podsvietenie nahradiť osvetlenie z nejakej lampičky a dotvoriť prostredie, keď hrávate v noci a nechcete byť v úplnej tme. Za dodatočné osvetlenie za monitorom sa vám oči určite poďakujú. Pre niektorých hráčov môže byť nevýhodou pomerne nenápadný dizajn, no predovšetkým absencia herných funkcií v menu OSD či doplnkovej aplikácie, ako poznáme z monitorov MSI, Asus, Gigabyte či Agon, čo sú „tradičnejšie“ herné značky monitorov ako Philips.

Cena Momentum 329M1RV sa zvyčajne pohybuje okolo 1000 eur/24 400 Kč, no v poslednej dobe sa už viackrát priblížil k 800-eurovej hranici, čo je už pomerne zaujímavá cenovka za tento univerzálny monitor. Taktiež bude pomerne náročné nájsť iný 4K 144 32″ s podobnou cenou i výbavou.




  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný

Ultraširoké monitory boli dlhé roky dostupné predovšetkým v 34-palcovom vyhotovení. Či už išlo o modely s rovnými alebo zahnutými panelmi, na prácu alebo na hranie. Philips však po novom expanduje a prechádza na 40-palcovú uhlopriečku. Jedným z prvých takýcho zväčšenych prírastkov je WQHD monitor s označením 40B1U5601, sprituálny nástupca Philips 34B1U5600. Ten už z testov poznáte. Celý článok „Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný“ »

  •  
  •  
  •  

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *