Test Philips Momentum 32M1N5800: 32″ s UltraHD a 144 Hz

Možnosti nastavení

Philips sa dlho zameriaval skôr na pracovné a multimediálne monitory, ale zdá sa, že vážne to začína myslieť aj s hernými. Po konzolovo zameranom modeli 329M1RV máme na stole 32M1N5800, ktorý ponúka rovnaký 32″ 4K 144 Hz HDR displej, no v o niečo agresívnejšom dizajne. Cieľom testu bude porovnať tieto dva modely a nájsť rozdiely medzi nimi, keďže papierové parametre sú veľmi podobné.

Možnosti nastavení

Na ovládanie menu OSD slúži 5-smerový joystick, čo je môj najobľúbenejší spôsob ovládania. Joystick sa nachádza na pravom boku zo zadnej strany, je pomerne ľahké ho nahmatať, takže z pohľadou použiteľnosti hodnotím na výbornú. Za zmienku ešte raz stojí antibakteriálna ochrana s certifikáciou SIAA na zadnej strane monitora.

Pri pohybe joysticku do strán sú k dispozícii rýchle voľby vstupu a režimu obrazu.

Menu OSD už dobre poznáte z iných monitorov Philips a na rozdiel od 329M1RV sa tu nenachádza Ambiglow, čo je podsvietenie zadnej strany. Ostatné možnosti sú prakticky zhodné, nechýba teda možnosť nastavenia herných funkcií ako zmenu Smart Response, zapnutie zameriavača či ovládanie Adaptive Sync. Zapnúť si môžete režim LowBlue pre čítanie či ovládať frekvenciu vstupov HDMI medzi 120 a 144 Hz pre každý samostatne.

Taktiež nechýba ani režim PBP, na ktorý sa pozrieme nižšie, výber farebného profilu vrátane dedikovaného sRGB.

Nastavenia si môžete prepnúť do češtiny či zmeniť ich umiestnenie a priehľadnosť, ako aj čas vypnutia. V porovnaní s 329M1RV chýbajú nastavenia USB a prepínača KVM, o čom sme písali už pri portovej výbave.

Ako už bolo spomenuté, monitor ponúka režim PbP na zobrazenie dvoch vstupov vedľa seba. Pri 32″ tento režim dáva zmysel, no osobne si myslím, že PiP by bol užitočnejší. Ten tu ale žiaľ chýba. V režime PbP si viete obraz ponechať v 16:9 alebo využiť celú výšku a teda pomer strán 8:9.

Azda jediné čo monitoru od Philips chýba, je nejaká forma ovládania menu OSD pomocou aplikácie, čo ste už mohli vidieť pri viacerých monitoroch.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný

Ultraširoké monitory boli dlhé roky dostupné predovšetkým v 34-palcovom vyhotovení. Či už išlo o modely s rovnými alebo zahnutými panelmi, na prácu alebo na hranie. Philips však po novom expanduje a prechádza na 40-palcovú uhlopriečku. Jedným z prvých takýcho zväčšenych prírastkov je WQHD monitor s označením 40B1U5601, sprituálny nástupca Philips 34B1U5600. Ten už z testov poznáte. Celý článok „Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný“ »

  •  
  •  
  •  

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (2) Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *